Критеріями успішності "Укроборонпрому" тепер стануть не лояльність до політиків і посадовців, а чіткі фінансові показники

Фото: Mustafa Nayyem / Facebook

Юридичний департамент "Укроборонпрому" розробив попередній проєкт закону про корпоратизацію концерну, заявив заступник генерального директора державного концерну "Укроборонпром" Мустафа Найєм.

"Укроборонпром": бізнес замість "кришування".

Державний концерн "Укроборонпром" опинився в десятку найбільших держкомпаній, у яких буде впроваджено стандарти корпоративного управління ОЕСР у 2020 році. Це вчорашнє рішення уряду, і воно означає кінець дискусії навколо того, чим має бути концерн – квазіміністерством на ручному управлінні чи соціально відповідальним, але все ж бізнесом зі зрозумілими показниками та інструментами контролю.

Критеріями успішності концерну стануть не лояльність до політиків і посадовців, а чіткі фінансові показники. А замість імітації контролю у вигляді нескінченних кримінальних проваджень мають бути регулярні зовнішній і внутрішній аудити.

Водночас "Укроборонпром" втратить усі регуляторні функції, якими його наділив Віктор Янукович ще у 2010 році, а всі органи управління концерну відповідатимуть правилам ведення сучасного прозорого бізнесу.

Треба зазначити, що концерн – єдине велике об'єднання держкомпаній, у якому за весь час його діяльності не впроваджували принципів корпоративного управління. Ми досі керуємося не спільними для всіх правилами, а спеціально ухваленим законом, який за фактом є нашим статутом.

Мій особистий KPI на наступний рік – донести до всіх зацікавлених осіб необхідність ухвалення закону про корпоратизацію "Укроборонпрому" та його затвердження Верховною Радою. Попередній проєкт цього закону вже розробив юридичний департамент концерну, найближчим часом його передадуть уряду і профільному комітету Верховної Ради.

Крім концерну, у списку пріоритетів уряду також є НАК "Нафтогаз України", "Укрзалізниця", "Укренерго", "Укрпошта", "Енергоатом", "Укргідроенерго" та інші, Адміністрація морських портів України, міжнародний аеропорт "Бориспіль" і Державна продовольчо-зернова корпорація України. За що окрема подяка міністру економіки Тимофієві Милованову, його першому заступнику Павлові Кухті й нашому великому партнеру – заступниці міністра економіки Світлані Панаіотіді.

Для довідки. Організація європейського економічного співробітництва (ОЕСР) – об'єднання країн, що визнають принципи представницької демократії та вільної ринкової економіки.

Якщо коротко, стандарти ОЕСР – це збірка правил "гігієни" ведення бізнесу, які, по суті, можна звести до чотирьох простих складників: підзвітність, відкритість, прозорість і відповідальність. Ці принципи, з одного боку, гарантують акціонерам надійність капіталовкладень та одержання повної та об'єктивної інформації про діяльність компанії; а з іншого – чітко розмежовують функції та ролі власників і органів управління компанії.

Нагадаю, єдиним акціонером концерну "Укроборонпром" є держава в особі Кабінету Міністрів, який призначає найвищий представницький орган влади – Верховна Рада України.

Джерело: Mustafa Nayyem / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора