Якби в один день усі 20 млн користувачів "Дії" написали, чим вона корисна, не витримав би жоден Facebook. Але ми так не вміємо
Якби в один день усі 20+ млн користувачів "Дії" написали про те, чим вона корисна, не витримав би жоден Facebook, жодна інша соціальна мережа. Лягли б усі. Але ми так не вміємо. Ми звикли інакше.
Довгі роки свого життя я сам провів за умовними барикадами, де критика і прискіпливе ставлення до всього були образом життя і головним професійним інструментом. Утім, інша половина мого професійного життя на держслужбі навчила цінувати й підтримувати тих, хто реалізує ідеї, а не лише критикує. Будівництво нового вимагає терпіння, нервів, дисципліни та енергії, на відміну від безтурботного спостерігання і розмов про те, як усе має працювати.
"Дія" – найкрутіший сервіс для громадян, створений державою за довгі роки. Яким користується багато наших друзів і знайомих. І якою ми всі пишаємося і ставимо у приклад, коли бачимо іноземців. Через "Дію" працює програма "єВідновлення" для власників пошкодженого війною житла. У перші дні запуску тисячі українців подали заявки на грошову допомогу, через що також стався збій системи. Але її виправили і система працює.
Тепер сталося "Євробачення", і через велику кількість бажаючих проголосувати система лягла. Так, чорт забирай, буває, коли йде перенавантаження. Це норм. Упевнений, що систему можна ще покращити, і зараз над цим працює ціла купа крутих програмістів, менеджерів і фахівців, довіру й цінність яких намагаються знести в соціальних мережах.
Висловлюю підтримку команді "Дії", Міністерству цифрової трансформації України та Михайлу Федорову. Тримайтеся, ви робите важливу справу.
Давайте цінувати людей, які зробили круту історію. Зупинити, знищити, знести те, що може піти не туди у разі виборів, конкурсів тощо, ми завжди встигнемо, повірте, є досвід. Але "Євробачення" – точно не той камінь на дорозі, який може змінити історію "Дії".
Джерело: Mustafa Nayyem / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора