На кордоні з Польщею запрацював новий пункт пропуску "Нижанковичі – Мальховіце". Це важливий напрямок, зважаючи на блокування морського сполучення

Фото: Mustafa Nayyem / Facebook

"Відкритий кордон": запрацювала тимчасова інфраструктура нового пункту пропуску "Нижанковичі – Мальховіце" на українсько-польському кордоні.

Це черговий об'єкт, побудований в умовах воєнного часу. Загальна вартість будівництва пункту пропуску, яке буде завершено до кінця цього року, складає 109 млн злотих, які оплачує польська сторона.

Крім того, українські дорожники відремонтували автошлях Т-14-18 Нижанковичі – Дрогобич –  Стрий, який веде до цього пункту пропуску. На ділянці дороги до нового пункту пропуску влаштовано, зокрема, додаткові смуги руху, металеве огородження, зовнішнє освітлення і світлофори, шлагбауми, дорожні знаки та розмітку. Вартість дорожніх робіт становить 29,57 млн грн.

Домовленості про початок будівництва пункту пропуску "Нижанковичі – Мальховіце" було досягнуто в серпні, і за пів року завдяки зусиллям працівників Агентства відновлення (на той момент ще "Укравтодору"), а також за підтримки польських колег сьогодні перевізники вже мають можливість значно спростити та здешевити логістику в цьому важливому напрямку.

Оформлення і пропуск порожніх вантажівок в обох напрямках уже розпочато. Згодом, по завершенню облаштування пункту пропуску, він буде відкритий для всіх типів автотранспорту. Власне, це один із багатьох проєктів Агентства відновлення на 2023 рік.

Пункт пропуску "Нижанковичі – Мальховіце" розрахований на міжнародне переміщення автотранспортними засобами з максимально допустимою масою до 3,5 тонни і передбачає спільний контроль українських та польських митників і прикордонників.

В умовах війни це особливо важливий для України транспортний напрямок, зважаючи на блокування морського сполучення з боку держави-агресора.

Облаштування пунктів пропуску є частиною проєкту "Відкритий кордон", який очолює Олександр Кубраков, і був ініційований минулого року задля розширення пропускних спроможностей наших західних кордонів.

Джерело: Mustafa Nayyem / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора