Село Ягідне, яке пережило окупацію, відновлять у рамках експериментального проєкту. Це буде новий архітектурний простір, але з пам'яттю про загиблих
Розпочалися громадські консультації щодо комплексного відновлення села Ягідне на Чернігівщині.
Це дуже особливий проєкт. У березні минулого року село Ягідне було повністю окуповане російськими військами. У місцевій школі російські військові організували штаб, а в підвалі навчального закладу примусово утримували цивільних – понад 370 мешканців села, з них 70 – діти. Під час утримання загинуло 10 мешканців Ягідного.
Рішенням уряду Ягідне стало одним із шести населених пунктів, які будуть відновлюватися в рамках експериментального проєкту.
Наразі Державне агентство відновлення спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури працюють над розробкою загальної концепції відновлення, передачею функцій замовника та проєктуванням. Регіональна служба відновлення також проведе громадські слухання щодо дизайн-коду будівель та споруд.
Загалом у межах населеного пункту є близько 120 об'єктів комунальної та приватної власності. У цьому році планується відновлення житлових будинків у першу чергу.
Перед окупацією у Ягідному проживало близько 400 осіб. Наша мета – не лише повернути людей до їхніх домівок, а й створити новий архітектурний простір. Одне з першочергових завдань – реконструкція й модернізація житлових будинків у Ягідному. Це включатиме утеплення будівель, заміну покрівель, вікон і вхідних дверей. Окрім того, планується проведення реконструкції вулиць, встановлення нових парканів та покриття доріг.
Окрім житлових будинків, особлива увага буде приділена створенню меморіалу навколо підвалу школи, який був місцем трагічних подій під час окупації. Цей меморіал стане пам'ятним символом, що зберігатиме пам'ять про загиблих і стане місцем ушанування їхньої пам'яті. Також у планах передбачається будівництво будинку культури зі сховищем та облаштуванням урбан-парку.
Ягідне, яке пережило окупацію, має стати прикладом сучасного архітектурного простору: нового та комфортного, але з урахуванням пам'яті про трагічні події російської війни проти України.
Джерело: Mustafa Nayyem / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора