Легше повірити в непрофесіоналізм операторів ППО Ірану, ніж у конспірологію – що літак МАУ для провокації збили США
Якби у США був наказ збити літак МАУ, щоб підставити іранців, американські ЗМІ вже б про це знали, зазначив головний консультант відділу військової та військово-економічної політики Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков.
На фоні останніх повідомлень, що іранська система ППО російського походження могла збити Boeing 737 МАУ, пішла традиційна дрімуча конспірологія – що це могла бути провокація США (тобто літак якось вони збили), щоб бідненьких іранців підставити.
Два аргументи, щоб усю цю дрімучу конспірологію зняти.
Будь-яке застосування сили означає наказ, який на папері фіксує суть місії тощо. Американське суспільство настільки інформаційно відкрите, що приховати факт такого наказу нереально. Американські журналісти знають, що і як відбувається у вищих ешелонах влади своєї країни – усе через культуру витоків. Тому якби був реальний факт такого наказу, то вже б ЗМІ про нього рознюхали. Або самі військові вийшли б на ЗМІ і злили цей наказ.
Друге. У військових США як носіїв певної культури є все-таки система певних "стопів" – не виконувати злочинні накази в тому числі. Так, далеко не у всіх. Але є і численні докази, коли військові або представники сектору безпеки й оборони йшли проти ієрархії та організовували витоки інформації, яка фіксувала незаконні дії. Той же американський розвідник, який, по суті, здав Дональда Трампа, – тому доказ. Але не лише.
Мені набагато легше повірити в непрофесіоналізм операторів системи ППО Ірану, ніж у відповідну суперсекретну провокацію США проти Ірану.
Джерело: Mykola Bielieskov / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора