Зеленському потрібно буде зробити вибір. Або визнати, що на наших умовах миру скоро не буде, або йти на умови РФ
Президент України Володимир Зеленський щораз далі заганяє себе в кут стосовно Донбасу тезами "мир має бути якомога швидше", вважає заступник директора київського Інституту світової політики Микола Бєлєсков.
Володимир Зеленський себе все далі заганяє в кут по Донбасу тезами "мир має бути якомога швидше. І давайте скликати якомога швидше засідання нормандського формату на найвищому рівні".
Мир може бути сьогодні лише на умовах РФ – їхня переговорна позиція сильніша, ніж наша. Захід не має особливого бажання послаблювати РФ через санкції. Ми самі мало що зробили для посилення власних позицій.
Зустріч на найвищому рівні Росія обумовлює початком паралельного процесу імплементації Мінських домовленостей – перш за все реалізацією політичної частини угоди. Зміни до Конституції вчора Зеленський заперечив. Дивися пункт вище – у кого в таких умовах кращі позиції.
І тепер нашого гаранта чекає вибір. Дуже скоро його треба буде робити.
Або визнати, що миру скоро не буде на наших умовах. А для наближення миру на наших умовах потрібно багато працювати і робити якісні зміни. Не виключено, що частину підтримки електорату Зеленський тут же втратить. Хоча може бути й інше – якщо буде чіткий план і його реалізація, які наближатимуть мир на наших умовах, то може сформуватися новий консенсус населення – що варто йти на відповідні жертви. Але в будь-якому випадку відповідні калькуляції треба давати народу – і показувати, що альтернативи можуть бути ще дорожчі. Інтеграція ОРДЛО на умовах РФ до складу України, скоріше за все, буде коштувати набагато дорожче, ніж утримання ЗСУ, включно з ООС, зараз.
Інша альтернатива – це, звичайно, іти на умови РФ. Але миру реального це не принесе, бо "народна міліція" з важким озброєнням, як у декількох країн Центрально-Східної Європи разом узятих, завше зможе погрожувати ескалацією і вимагати більше грошей від Києва. Ніякої ООС не буде під час миру на умовах РФ. Про внутрішню напруженість в Україні на фоні цього і казати нічого.
Якось так. Або – або. Петляти далі не вийде. А головне – треба чесно з народом говорити. Скільки буде коштувати той чи інший курс щодо конфлікту.
А загалом гарний урок, коли риторика щодо конфлікту і, як наслідок, підхід до його врегулювання будується з точки зору виборчої кампанії зі всіма відповідними наслідками. Давайте чесно – усе, що до цього казали Зеленський і Ко, диктувалося логікою виборів. Спочатку президентських, а потім – парламентських. І йшло це під лейтмотивом "мир ось уже дуже скоро" і загалом конфлікт – це бізнес на крові. Мовляв, Порошенко був при владі і це він не хотів урегулювати конфлікт.
Час розплати за таке наближається.
Джерело: Mykola Bielieskov / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора