Війна у "статичній фазі" може тривати ще років 15, до смерті гада Путіна.. Тому і вибори, і реформи, і будівництво військових заводів – це все актуально

Фото: Вадим Ліскі / Facebook

11 листопада. Рівно рік тому звільнено останнє українське місто – місто Херсон.

Рік вже ми знаходимося в іншій стадії війни – статичній. Із космосу лінія фронту за рік після 11 листопада 2022 року фактично статична. Ми втратили території двох міст за цей час (Бахмут і Соледар) і здобули території кількох сіл. Зміни лінії фронту мінімалістичні. Коли я про це казав, то не сильно дослуховувалися. Та тепер про це написав Залужний, і суспільству доведеться-таки брати до уваги цю тезу.

Що це означає, у подальшому поговоримо ще. Зараз же лише доношу одну тезу: період після повномасштабного вторгнення фашистської Росії ділиться на два великі періоди: 1) "гаряча фаза" (24 лютого 2022 року – 11 листопада 2022 року) і 2) "статична фаза" (12 листопада 2022 року – по сьогодні).

Це дві різні фази. І ті, хто перебували і тоді, і зараз у Києві, Чернігові, Харкові, Сумах (не кажучи вже про окупований Херсон), це відчули.

"Статична фаза" – це не значить, що в нас припинилися обстріли міст, це не значить, що не точаться бої. Це не значить, що немає жертв. Це означає "стабілізовану" лінію фронту. Це важко прийняти, та це є в реальності.

А ви питали, чому я говорю про вибори? Та я говорю не лише про вибори, я говорю про необхідність економічних реформ, про будівництво військових заводів, я багато про що говорю. Саме тому, що у "статичній" фазі це актуально. Бо війна у "статичній фазі", як я й казав, може тривати ще років так 15, до смерті гада Путіна. І якщо в "гарячій фазі" актуально було просити допомогу в Заходу (військову, фінансову), то у "статичній фазі" (яка може тягнутися десятиліттями) варто думати, як же влаштувати життя у країні. І якщо в "гарячій фазі" було не до виробництва дронів "Укроборонпромом", то у "статичній фазі" можна і треба це робити. От тільки не робиться...

Може, тому що і влада, і більшість суспільства ще не усвідомили, що це статика? Коли усвідомлять, тоді повернемося до всіх моїх тез (і про вибори, і про дрони, і про економіку, і про кордони, і багато про що). А поки що – почніть усвідомлювати.

Джерело: Олесь Доній / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора