Проблема залишається в тому, що нам ніхто не винен надавати підтримку й не буде, якщо ми виглядатимемо безперспективною інвестицією
Щодо голосування в нижній палаті Конгресу США, то його можна визнати перезрілим, але максимально успішним сценарієм для 2024 року, якщо ми вже увійшли в гарячу фазу їхніх виборчих перегонів.
У мене перед очима фото всіх тих, хто щодня чекає на артилерію, засоби для ППО в містах, які зазнали й ще зазнають атак у найближчі тижні, і солдатів, яким доводиться воювати при співвідношенні снарядів 1 до 10.
Ми втратили час, життя, квадратні кілометри. Але проблема залишається в тому, що нам ніхто не винен надавати підтримку й не буде, якщо ми виглядатимемо безперспективною безпековою інвестицією.
Росія мала отримати по зубах за порушення міжнародного права й чужих кордонів у Криму у 2014 році, тоді і втрати були б меншими, і засоби не потрібні були б на довгу виснажливу війну.
Усе, що мав би зробити кожен із західних лідерів сьогодні, – це оцінити масштаб їхніх втрат і втоми, якщо Україна програє цю війну на своїй території.
Усе, що повинні робити ми, – оцінити інтерес тих, хто може й має ресурси, щоб нас підтримувати в цій війні, і шукати з ними максимально взаємовигідну сторону історії. Логіка також має змусити шукати нелінійні засоби боротьби Давида проти Голіафа.
Геополітика, як і політика, – про інтереси. Нічого нового, але все ще більш очевидно. Я щиро й по-людськи дякую кожній і кожному в Конгресі, хто голосував за, кожній і кожному, хто витоптав лінолеум у коридорах, щоб достукатися до конгресменів, писав статті, давав коментарі, стояв на вулицях із плакатами.
Це ще не перемога, але ми за мить до втрати всього, що нам цінно. Це не про гроші, це про засоби для виживання й самозахисту.
Мені дуже прикро було чути виступи тих [конгресменів], хто був проти. Вони переважно знають, що роблять, тому нехай історія все поставить на свої місця.
Інтерес їхніх виборців не полягає в тому, щоб жити серед російських міфів і наративів або ж тонути у пропаганді. Виграш України – в інтересах США та їхніх виборців, як і мир у Європі, і не надсилання згодом солдатів-американців на європейський континент захищати кордони НАТО.
Період виборів не лише в нас досить токсичний і безапеляційний із точки зору заяв і позицій тих, хто хоче подобатися або перемогти. Тому потрібно далі діяти в напрямі комунікацій:
- підтримка України приносить профіт виборцям та оборонній індустрії у США, а її масштаби неспівмірні з можливостями;
- інвестиції в безпеку України – це про Європу, НАТО й Америку, мінімізація втрат військових, фінансових, політичних, а також людських;
- світ глобалізований і завдяки США, тому закритися у своєму окрузі – ілюзія безпеки;
- в Україні зараз діє наймасштабніша система прозорості витрачання коштів партнерів, і вона не знайшла зловживань, а безпековий пакет передбачає постачання зброї, а не грошей, і нікуди ці засоби не можуть бути передані далі;
- конкретно ви сьогодні, з великою долею ймовірності, своїм доларом податків урятували чиєсь життя: дитини в ліжку, яку не буде вбито російською ракетою чи дроном, бо спрацює ППО, військового й ненародженого українця, без якого цю державу не відбудувати, захистили зерно, яке таки буде доставлене до країн Африки.
Це війна на виживання і знищення, у неї немає політико-дипломатичного рішення. Усі повинні стати в оборону, законну самооборону від зла, яке вже створило союз і діє дуже злагоджено й ефективно.
Джерело: Ольга Айвазовская / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора