У Європі та США дедалі більше сподіваються, що після Путіна Росія стане демократичною. Але Заходу варто зрозуміти, що без розпаду РФ це неможливо
Про труси та хрестик (з фольклору слів не викинеш).
Перепрошую за певну жорсткість, але всім людям доброї волі, які чекають на демократичну нову Росію після того, як українські воїни заплатили власною кров'ю за повалення режиму Путіна, приурочується.
Я все гучніше чую слова надії в Європі та США щодо перспектив отримати нову якісну систему управління, яка буде опиратися на демократію та верховенство права після колапсу путінської Росії. Останнє обов'язково прийде, але, на жаль, добрі росіяни у пропорції зусиль для цього зроблять настільки статистично мало, що ці старання можна назвати "нічого".
Утім, після зміни режиму в Росії не прийдуть одразу до влади ліберальні, ціннісні лідери, які будуть розуміти масштаби шкоди, нанесеної системі міжнародного права, світовому порядку та Україні. Вони просто не можуть прийти через чесні й вільні вибори, тому що популярним у Росії є зовсім інший порядок денний, і він там зберігатиметься ще тривалий період заперечення та агресії після Путіна. Їм не дано бути обраними на прямих виборах, бо колапс системи путінського управління може негативно вплинути на цілісність Росії як такої.
Я пишу про це лише тому, що хвиля надії росте, але порятунок Росії у старих кордонах є запереченням демократичної Росії. Ця країна ніколи не була повноцінно федеративною, бо має жорстку центральну систему управління, яка опирається на репресивний апарат. Тому або Росія у старих кордонах не існуватиме, або Росія не буде опиратися на демократичний режим. Захід, який боїться розпаду цієї імперії зла ХХІ століття, повинен зрозуміти, що вибір не є великим. Або одне, або інше.
Джерело: Aivazovska Olga / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора