Мало хто з тих, кого готують на обмін, розкаявся. І по тому, що я бачила, спілкуючись із ними, багато хто прагне помсти
Після обміну утримуваними особами під загрозою опиняться люди, які протидіяли сепаратизму і працювали в інтересах України, зазначила журналістка і волонтерка Ольга Решетилова.
Миколу Бутрименка звільнили з-під варти. Того самого Бутрименка, який обвинувачений в організації розстрілу двох груп 3-го полку 29 липня 2014 року.
"Зради" немає, тобто "зрада" відносна. Бутрименка готують на обмін.
Просто зараз у різних судах країни тривають термінові судові засідання, змінюються запобіжні заходи, поспішно виносяться вироки, із колоній вивозять уже засуджених у зв‘язку з конфліктом громадян України і РФ.
Для мене як людини, яка вже не перший рік займається проблемою безкарності і встановлення правди у зв'язку з війною, це дуже непроста дилема. Вони вбивали і катували, вчиняли теракти, захоплювали будівлі, організовували протидію українській армії... Дехто з них є живим свідченням російської агресії.
З іншого боку – невинні люди, яких роками тримають на підвалах, деякі з них не мають жодного зв'язку з рідними, хтось із них ідейно проукраїнський, хтось просто став жертвою обставин. Але всі вони сподіваються, що держава Україна їх витягне з полону.
І якщо моя держава приймає рішення витягати своїх людей хоч і такою високою ціною, я вітаю це рішення держави. Воно контроверсійне, але іншого ні в мене, ні у вас немає.
Я маю лише два застереження.
1. Я дуже хочу вірити, що зі звільненням усіх тих, із ким ми пов'язуємо події 2014–2015 років на Донбасі і не тільки, ми не припинимо встановлення істини. Це потрібно не тільки, щоб вони понесли відповідальність у міжнародних судах. Ця правда потрібна насамперед нам самим.
2. Для того щоб затримати, провести розслідування і судити злочинців, які зараз будуть звільнені під обмін, були задіяні сотні людей. Журналісти, волонтери, слідчі, спецслужби, свідки. Усі вони відомі злочинцям. Наприклад, на суді по Бутрименку була оприлюднена прослушка, де син Бутрименка обговорював зі знайомим одного зі свідків і казав, що потрібно було б зробити з цим свідком. Або росіянин Доронін через мене намагався передати погрози журналістці Олені Луньковій, яка робила сюжет про нього. "У меня руки длинные", – сказав тоді Доронін.
Мало хто з них розкаявся. І по тому, що я бачила, спілкуючись із ними, багато хто прагне помсти.
Я дуже сподіваюся, що правоохоронні органи врахують цю важливу обставину і триматимуть на контролі діяльність цих товаришів. Бо, повторюсь, під загрозою опиняється багато людей, які всі ці роки протидіяли сепаратизму і працювали в інтересах України.
Джерело: Ольга Решетилова / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора