Щоб було за кого голосувати, суспільству треба нещадно впахувати протягом усього періоду між виборами. Щонайменше – розвивати критичне мислення

Фото: Ольга Решетилова / Facebook

Щоб стала кращою держава, людям потрібно ставати кращими самим, зазначила журналістка і волонтерка Ольга Решетилова.

Мене лякають люди, які будь-яку політичну дискусію зводять до питання "Ну так а за кого голосувати?"

Тобто ми 29 років ковбасимося й розбудовуємо демократію, щоб ви так і не зрозуміли, що вибори (тим більше, вибори президента) – це лише один невеличкий елемент політичного процесу?

Щоб було за кого голосувати на виборах, треба всім суспільством нещадно впахувати весь міжвиборчий період. Як мінімум, займатися самоосвітою і розвивати критичне мислення. Підтримувати малий та середній бізнес, соціальні ініціативи, формувати горизонтальні зв'язки, цікавитися, що відбувається на вашій вулиці і хто винен, що у вашому під'їзді не горять лампочки.

Потрібно іноді вимикати олігархічні канали і давати своєму мозку відпочити від безкінечного промивання. Узяти на себе якусь невеличку частину відповідальності за життя суспільства, не знаю, лавку поремонтувати чи сміття прибрати. Ну і податки заплатити чесно, що для багатьох – уже громадянський подвиг.

Потрібно створювати інститут політичної відповідальності, який би зносив кожного зашквареного політика. Скажіть: це не приниження вашої гідності, що в нас у парламенті сидять Кива, Дубінський, Бужанський, Юзік? Думаєте, це якісь конкретні вибори їх привели до ВР? Ні, їх привело в політику постійне толерування лайна.

Побудова держави – це дуже складний процес. Окрім відомих вам політиків, у ньому є ще багато акторів: громадський сектор, малий бізнес, велика промисловість, аграрії, бюрократи, силовий блок... Взаємодія усіх цих сфер і утворює державу. Щодня і щохвилини. І питанням "за кого голосувати?" ви намагаєтесь спростити цей процес, тим самим ідучи на поводу в політиків (читай – олігархів), яким тільки й потрібно, щоб ви думали, що держава – це вони.

Насправді держава – це ми всі. Такі, як є. І щоб стала кращою держава, потрібно ставати кращими самим. Запитайте себе чесно: "А за себе б я проголосував?"

Не думала, що на 29-му році незалежності доведеться писати такі банальні речі. Але може, комусь допоможе.

Джерело: Ольга Решетилова / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора