Запровадження інституту військового омбудсмена – це сигнал тим, хто ще не вступив до ЗСУ

Джерело: Ольга Решетилова / Facebook

Я ніколи не шукала простих задач, але ця – найскладніша в моєму житті. Побудувати безвідмовну систему захисту прав і свобод людини в секторі безпеки і оборони під час повномасштабної війни. Зробити так, щоб кожен, від солдата чи матроса до головнокомандувача, був упевнений у тому, що його/її захистять у разі несправедливості. Зробити повагу до воїна і його родини базовим принципом українського суспільного договору.

Чи реально це реалізувати без відповідних повноважень? Ні. Саме тому задача номер один зараз (і це озвучив президент) – фіналізація і прийняття закону про військового омбудсмена.

Чи можливо створити дієвий механізм захисту без підтримки в усіх гілках влади, громадянського суспільства й експертів, а насамперед – військових? Ні. Тому я вас дуже прошу про конструктив і зваженість. Не можна втратити цей історичний шанс на зміни через внутрішні суперечки й чиїсь образи. Я завжди готова до діалогу, якщо він по суті.

Але найголовніше моє повідомлення – для військових, особливо тих, кому найважче, хто зневірюється, у кого опускаються руки, хто виснажився й не бачить перспектив. Я прийшла на цю посаду для вас. Щоб бути поруч і допомогти в цей критичний момент. Я не можу вам пообіцяти демобілізацію, закінчення війни чи повернення загиблих побратимів. Але я буду робити все можливе й неможливе, щоб захистити ваші права, ваших рідних і повернути вам віру у справедливість.

Також запровадження військового омбудсмена – це сигнал тим, хто ще не вступив до лав сил оборони, бо боявся невизначеності й незахищеності. Беріть мої контакти й ідіть служити. Ми будемо поруч.

Я знаю, скільки достойних людей радили й підтримували мою кандидатуру. За вчора я отримала тисячі повідомлень зі словами підтримки. Друзі, для мене це велика честь. Мені дуже страшно не виправдати вашої довіри. Обіцяю зробити все від мене залежне (і навіть більше), щоб вас не розчарувати.

Дякую за довіру і щире вболівання за питання захисту прав військовослужбовців президенту України. Створення окремої посади – це його ініціатива і його рішення. Дякую за підтримку ідеї Рустему Умєрову й Павлу Палісі.

Найближчим часом я опублікую офіційну пошту для звернень. Поки ж будемо користуватися ресурсами Медійної ініціативи за права людини за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Отже, пишіть на пошту i.savkiv@mipl.org.ua або на всі месенджери за номером телефону +380 (99) 460 92 93.

З Новим роком, друзі. Роком змін і великих обсягів роботи. Хай він стане роком перемоги світла.

Джерело: Ольга Решетилова / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора