Політика США перейшла в режим турбулентності. Нам треба розуміти, що Трамп поки не ворог G

Фото: з особистого архіву

Життя "після дебатів" у США. Готуй сани вже. Тепер реальна політика розділена на "до" дебатів і "після".

У принципі, нічого непередбачуваного не відбулося. З боку обох кандидатів. Та й що може відбутися, коли у красномовності мають змагатися два старі діди. Один із яких – лівак і популіст, а інший – старий, що складно приховати.

Після дебатів можна наш "стадіон – так стадіон" сміливо подавати як взірець і еталон дебатів у реальній політиці. Бо американські за наповненням набагато беззмістовніші й не менш наповнені лайнопомазанням.

Отже. Що далі? А далі, якщо не змінять Байдена на молодшу кандидатуру, перемога Трампа майже незупинна. Не знаю, що має статися, аби це змінити. Десант у Москві, другий фронт у Владивостоці, напад росіян на Аляску й утворення "АНР" – усе це може врятувати рейтинги Байдена. Але вірогідність, думаю, зрозуміла всім.

Зміна прямо зараз може це вигідно виправити. Бо будь-хто буде виглядати молодшим за цих обох. Та майже будь-хто – розумнішим за Трампа. Складно сказати, як це спрацює із системою виборів у США, яка кардинально відрізняється від нашої. Але з політтехнологічної точки зору провести коротку успішну кампанію ще можна.

Тому готуйтеся. Політика США перейшла в режим турбулентності. Нам – спостерігати, розуміти, що навіть Трамп поки не ворог, і готуватися до найгіршого сценарію у 2025 році. Готуватися вже й тут, і роботи набагато більше, ніж спостереження.

Джерело: "ГОРДОН"