Якщо Угода про асоціацію виявиться для олігархії черговим "папірцем", тоді залишається третій Майдан
Якщо в Україні станеться третій Майдан, він буде "кривавим, остаточним і безповоротним", уважає блогер Євген Платон.
І в Росії, і в Україні економіка якось розвивається всупереч олігархічний суті влади, але в тіні (див. діаграму).
Уся річ у тому, що за браком інститутів права, через які можна захистити свої економічні інтереси, займаються підприємництвом на свій власний страх і ризик лише відчайдушні сміливці, яких регулярно оббирають і розоряють представники олігархічної "влади".
Не може бути підприємництва без права, а в олігархіях право "приватизоване".
В Україні світло в кінці тунелю з'явиться відповідно до того, як із вересня почнуть виконувати Угоду про асоціацію з ЄС, у якій чітко прописано і, найголовніше, чітко вказано терміни виконання всіх узятих Україною на себе зобов'язань.
Українські чиновники вже не зможуть посилатися на нератифікацію Угоди та топтатися на місці, далі сидячи на державних фінансових потоках.
У Росії ж такого "брюссельського обкому" немає, із відповідними наслідками. Історична місія білої людини – цивілізувати хоча б Україну.
Якщо Угода про асоціацію на тисячу сторінок виявиться для української олігархії лише черговим "папірцем", який ні до чого не зобов'язує, то тоді, справді, залишається третій Майдан – кривавий, остаточний і безповоротний, як і випливає з хвильової теорії Елліотта. Я про це давно писав.
Щоби "брюссельський обком" працював ефективніше, його потрібно стимулювати тиском знизу на владу в Україні з боку громадянського суспільства, яке нині явно ослабло. Лещата складаються з двох частин. Якщо лещата складаються лише з однієї частини, то вони не придатні для роботи.
Чи з'явиться в Україні друга частина лещат – це еволюційний шлях, чи вона приречена на третій Майдан, ми ще переконаємося.
Сьогодні, до речі, День незалежності США.
Америку, такою яка вона є, створили іммігранти, для яких основні устремління душі були: свобода, рівність усіх людей перед законом і непорушність цього самого закону – усе те, що зараз називають верховенством права.
Окрім цього, виявилося, що демократія – конкуренція та ринкова економіка – конкуренція у повсякденній діяльності людей – усі ці три негативні зворотні зв'язки відкривають для людської спільноти, що живе за наявності саме таких "сил", справді фантастичні можливості.
Отже, енергія та прагнення кожної людини спрямовується на творення і ми всі можемо не тільки переконатися в могутності цієї моделі для добробуту людей, але і брати приклад, упроваджуючи ці норми й у своє життя.
Що виходить, коли суспільство намагається жити без цих негативних зворотних зв'язків, без верховенства права, демократії та ринкової, конкурентної економіки – ми бачимо на прикладі Росії, Північної Кореї та інших реакційних режимів, у яких людина – комашка, а саме суспільство нагадує секту.
Зі святом, Америко!
Джерело: Eugene Platon / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора