США офіційно назвали Росію ворогом №1. Тепер навіть з обґрунтуваннями Конгрес може відмовити Трампу у знятті із РФ санкцій

Платон: Привіт, новий, холодний світе!
Фото: Eugene Platon / Facebook

У новому законі, який зараховує Росію разом з Іраном і Північною Кореєю до лав головних ворогів США, головним є те, що він позбавляє американського президента можливості скасовувати санкції проти Росії без дозволу Конгресу, зазначив український бізнесмен Євген Платон.

Привіт, Джексон-Венік, я впізнаю тебе... Ну, вітаю! Те, чого так довго домагалися "дорогі росіяни", таки сталося. США офіційно на законодавчому рівні назвали Росію ворогом №1.

Палата представників Конгресу США більшістю голосів ухвалила закон, який зараховує Росію разом з Іраном і Північною Кореєю до лав головних ворогів США.

У великому документі половина зі 184 сторінок присвячена Росії. Там наведено все те, у чому Конгрес США звинувачує Москву:

1. Агресивні дії стосовно України;
2. Замах на кібербезпеку США та інших країн;
3. Спроби вплинути на результат президентських виборів у США та інших країнах;
4. Підтримка Башара Асада в Сирії;
5. Міжнародна корупція;
6. Порушення прав людини.

У законі згадано всі ухвалені досі законодавчі акти й укази Барака Обами про санкції.

Головне в новому законі те, що він позбавляє президента США можливості скасовувати санкції проти Росії без дозволу Конгресу. Трамп, якщо йому раптом захочеться скасувати які-небуть санкції, повинен буде просити дозволу Конгресу, переконливо обґрунтувавши своє прохання.

Обґрунтування можуть бути такими:

1. Це відповідає інтересам національної безпеки США;
2. Ця фізична або юридична особа більше не причетна до порушень, за які вводили санкції;
3. У випадку з "українськими" санкціями потрібні вагомі докази, що Росія виконує Мінські угоди.

Уся фішка в тому, що навіть із такими обґрунтуваннями Конгрес може і відмовити Трампу.

Історичний екскурс у санкції, уведені США: згадайте скільки діяла поправка Джексона-Веніка 1974 року щодо СРСР. Її скасували лише у 2012 році. Даремно, як виявилося. Однак СРСР уже давно не було, євреї, усі хто хотів, виїхали, а поправка все одно залишалася чинною.

Привіт, новий, холодний світе!

Джерело: Eugene Platon / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора