Учорашня промова Мей по суті — фултонська промова Черчилля. Офіційне оголошення Росії холодної війни 2.0
У своїй "головній зовнішньополітичній промові" прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей звинуватила Росію в кібершпигунстві, втручанні у вибори в інших країнах, запуску фейкових новин і "підриві вільних громад", зазначає блогер Євген Платон.
Тереза Мей оголосила Путіну холодну війну 2.0.
Виступаючи вчора ввечері на банкеті лорд-мера лондонського Сіті, прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей сказала:
- Москва втручається у вибори в інших країнах;
- здійснює кібершпигунство;
- намагається "підірвати вільні суспільства";
- запускає фейкові новини, щоб "посіяти розбрат на Заході".
У своїй головній зовнішньополітичній промові Мей сказала, що її послання президенту Путіну дуже просте – він має вибрати інший шлях порівняно з тим, яким Москва йшла останніми роками, здійснивши анексію Криму і займаючись розпалюванням конфлікту на сході України, організацією кібератак на уряди і парламенти в Європі.
"Росія неодноразово порушувала національний повітряний простір кількох європейських країн і проводила цілеспрямовану кампанію кібершпигунства і розколу. Це охоплювало, зокрема, втручання у вибори і хакерську атаку на міністерство оборони Данії і Бундестаг. Ми знаємо, чого ви прагнете, і у вас нічого не вийде. Тому що ви недооцінюєте стійкість наших демократій, постійне тяжіння вільних та відкритих суспільств і прихильність західних країн до альянсів, які нас пов'язують", – підкреслила британський прем'єр.
Учорашня промова Терези Мей по суті – це фултонська промова Черчилля – офіційне оголошення РФ холодної війни 2.0.
Пам'ятаєте знамениті слова Вінстона Черчилля, які було виголошено 5 березня 1946 року у Вестмінстерському коледжі у Фултоні, штат Міссурі, США?
"Тепер я підходжу до другої небезпеки, яка підстерігає сімейні вогнища і простих людей, а саме – тиранії. Ми не можемо заплющувати очі на те, що свободи, якими користуються громадяни по всій Британській імперії, не діють у багатьох країн; деякі з них досить могутні.
У цих державах владу нав'язують простим людям всепроникні поліцейські уряди. Владу держави здійснюють без обмеження диктатори або тісно згуртовані олігархії, які панують з допомогою привілейованої партії та політичної поліції. Зараз, коли труднощів усе ще так багато, до наших обов'язків не може входити насильницьке втручання у внутрішні справи країн, з якими ми не перебуваємо в стані війни.
Ми маємо невпинно і безстрашно проголошувати великі принципи свободи і прав людини, які є спільною спадщиною англомовного світу і які в розвиток Великої хартії, Білля про права, закону Хабеас корпус, суду присяжних та англійського загального права набули свого найзнаменитішого вираження у Декларації незалежності.
Вони означають, що народ будь-якої країни має право і має бути в силах за допомогою конституційних дій, шляхом вільних нефальсифікованих виборів із таємним голосуванням вибрати або змінити характер чи форму правління, за якого він живе; що мають панувати свобода слова і друку; що суди, які незалежні від виконавчої влади і не піддаються впливу якої-небудь партії, мають втілювати в життя закони, які дістали схвалення більшості населення чи освячені часом або звичаями.
Це основоположні права на свободу, які повинні знати в кожному домі. Таке послання британського й американського народів усьому людству. Проповідуймо те, що ми робимо, і робімо те, що ми проповідуємо".
Джерело: Eugene Platon / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора