Карантин в Україні не вводять через політичну доцільність. Рейтинги важливіші. Тільки розрахуватися доведеться людськими життями G

Фото: Dmitry Raimov / Facebook

Відтермінувати локдаун дало можливість зниження тестування в Україні, яке і позначилося на статистиці захворювання, зазначив політтехнолог, ексрадник міністра охорони здоров'я України Дмитро Раімов.

Карантином керує соціологія, а не медицина. Попереду – колапс.

Кількома днями раніше Соціологічна група "Рейтинг" опублікувала дослідження ставлення українців до великого карантину і нового локдауну. Опитування, яке розкрило карти і визначило подальший розвиток ситуації. На шкоду епідемічній ситуації.

Увага до деталей: тривалий час міністр Степанов повідомляв, що "карантин вихідного дня" не подіяв і необхідно в найстисліші терміни запроваджувати новий локдаун. Такі заяви зробив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, висловлювалися й інші міністри. Усе йшло до нового карантину. До опитування.

Після публікації результатів сьогодні в парламенті і на брифінгу міністр заявляє про результативність "карантину вихідного дня", водночас відмовляється його продовжити. Заявив, що в грудні нового локдауну не буде, лише на новорічні свята. Дивно, поки ви не подивитеся на опитування "Рейтингу". З огляду на дослідження, українці виступають за локдаун на свята, але не у грудні.

Слухаючи слова міністра Степанова, я чую голос президента Зеленського. Саме його українці вважають найефективнішим у боротьбі з пандемією. Дивно буде, чи не так, обнулити результати народної любові, ухваливши непопулярне рішення. Відтермінувати локдаун дало змогу зниження тестування, яке і відбилося на статистиці захворювання. Докладніше про нього – у розслідуванні журналістів.

Факти і цифри – речі вперті. Ситуація ускладнюється.

Несподівані розвороти комунікаційної риторики ніколи не приводили до гарних результатів. Країну готували до локдауну. За даними опитування, лише за місяць карантин стало підтримувати від 36% до 42% опитаних. Усі публічні спікери уряду вводили у свідомість громадян, що карантин потрібен.

І зараз, коли країна морально підготувалася до закриття, карантин не вводять через політичну доцільність. Рейтинги важливіші. Тільки розрахуватися за них доведеться людськими життями.

Якби ввели карантин зараз, як планували раніше – із середини грудня до середини січня, – ми змогли б не допустити зараження дітей на дитячих ранках, запобігти зараженню на Різдво, на Новий рік і на Старий Новий рік, чим урятували б країну від найпотужнішої хвилі заражень.

Тепер наступне: протягом усього грудня без "карантину вихідного дня" і локдауну люди продовжать заражатися. Роби або не роби тестування  люди від цього менше не хворітимуть. У новорічну ніч зберуться сім'ї, ресторани і нічні вечірки. Які призведуть до колапсу лікарень. Із цим твердженням погоджуються провідні інфекціоністи. Тільки їхню думку не беруть до уваги у соціологічному опитуванні. Вони не говорять голосом президента.

Соціологія – це кардіограма бажань і настроїв суспільства. Але влада на те і влада, щоб ухвалювати рішення не тільки бажані, а  й необхідні.

Можемо запитати: "Ви "за", щоб сплачувати комунальні тарифи, чи проти?" Відповідь очевидна. Тільки ось рішення, ухвалене на його основі, навряд чи подарує нам економічний добробут. Або...

Або ви влада. Або вами керує соціологія, пане президенте.

Джерело: "ГОРДОН"