COVID-19 зробив неможливе. Євреї та араби разом борються проти спільного ворога
Ще 10 років тому будь-яка співпраця між Ізраїлем та ОАЕ було просто немислимою, зазначив експерт у сфері пацієнт-менеджменту з Першого медичного центру Тель-Авіва Роман Гольдман.
COVID-19 на обидва ваші будинки! Як епідемія коронавірусу зробила неможливе – Ізраїль та ОАЕ відкрито співпрацюють у боротьбі із хворобою.
Євреї та араби разом проти спільного ворога. Ізраїль і Об'єднані Арабські Емірати співпрацюють у боротьбі з коронавірусною інфекцією.
Узагалі ж, це сенсація міжнародного масштабу. Єрусалим і Абу-Дабі досягли угоди в боротьбі з епідемією коронавірусу. Ще 10 років тому будь-яка співпраця між Ізраїлем та ОАЕ була просто немислимою. Емірати завжди проводили послідовну антиізраїльську політику. Але на тлі загальної загрози політичні розбіжності забуто.
В обох країн схожі показники із захворюваності та летальності. В арабській державі 313 померлих, у єврейській – 318. Системи громадської охорони здоров'я блискуче впоралися з першою хвилею вірусу, але на підході друга хвиля. І в Єрусалимі, і в Абу-Дабі, оцінивши ризики, дійшли думки, що поодинці боротися з таким супротивником украй складно. Звідси й народилася ідея співпраці. Генеральний директор міністерства охорони здоров'я Ізраїлю професор Леві заявив, що вона матиме науково-медичний характер: приватні компанії двох країн будуть спільно розробляти технології та препарати для боротьби з COVID-19.
Десятиліттями між двома країнами не було жодних дипломатичних відносин. Ситуація почала змінюватися, коли на Близькому Сході різко посилився Іран і підтримувані ним терористичні рухи. Водночас співробітництво у сфері безпеки, у ситуації найсуворішої таємності, і за всіх спільних успіхів країни продовжували уникати публічного розголосу.
Перша сенсація сталася місяць тому. Літак авіакомпанії "Іттіхад" – національного авіаперевізника Об'єднаних Арабських Еміратів – привіз до Ізраїлю 14 тонн вантажу – медичне обладнання, медикаменти і засоби захисту. Більшу частину з нього було призначено для Палестинської автономії і сектора Гази. Авіасполучення між країнами не було ніколи і поки офіційно немає. Але це вже другий випадок таких польотів. Як підтвердили офіційні особи обох країн, це стало результатом переговорів, які вели протягом останніх місяців для поліпшення стану здоров'я всіх жителів близькосхідного регіону. Можливо, потепління відносин Ізраїлю та ОАЕ тривало б набагато більше часу, якби не пандемія.
Можливості ізраїльської медицини у світі добре відомі. В ОАЕ система охорони громадського здоров'я теж розвивається дуже швидко, й експерти ВООЗ визнають її рівень як високий. В арабській країні гірше з науковими дослідженнями у сфері медицини, але зате краще із грошима. Саме тут і виникла точка дотику – араби цілком можуть брати участь у фінансуванні наукових досліджень, які веде, наприклад, Інститут Вайцмана, щодо пошуку вакцини від коронавірусу.
Здоров'я – це категорія поза політикою. Люди хворіють незалежно від кольору шкіри, релігійних переконань або місця проживання. Саме здоров'я, точніше, боротьба за його збереження, об'єднує сотні тисяч людей у всьому світі. Лікарі різних країн співпрацюють, часто не звертаючи уваги на політичні розбіжності між державами. У них спільна мова, найчастіше англійська, у них спільний ворог – хвороби, і спільна мета – здоров'я людей. У медицини немає меж, є тільки можливості. Там, де політикам потрібні десятиліття, щоб налагодити відносини, медики роблять це набагато швидше.
Світ зіткнувся з викликами, які потребують об'єднання загальних зусиль, і медики різних країн демонструють чудовий приклад співпраці в інтересах усього людства. Настає епоха, коли медицина стає одним із головних двигунів відносин між країнами. І лікарі виконують ці функції часто краще за дипломатів.
Джерело: "ГОРДОН"