Вірусопровідники – ті самі 20% людей, які розсіюють вірус навколо та відповідають за 80% інфікованих коронавірусом G

Фото: Роман Гольдман / Facebook

Класичний принцип Парето діє і під час пандемії коронавірусу, зазначив експерт у галузі пацієнт-менеджменту з Першого медичного центру Тель-Авіва Роман Гольдман.

Яку небезпеку ми становимо одне для одного з COVID-19?

Не всі люди рівні за своєю природою. Згідно з дуже великим епідеміологічним дослідженням, оцінка така, що 20% людей відповідають за 80% інфікованих. Тобто спостерігаємо класичний принцип Парето. 

Існують так звані вірусопровідники або суперрозповсюджувачі. Це ті самі 20% людей, які відповідальні за 80% інфікованих. Саме вони розсіюють вірус навколо себе.

Відомий випадок, коли в музичній групі у Вашингтоні один співак інфікував майже всіх інших 50 членів групи. В іншому випадку, який стався у березні в йорданському місті Ірбід, суперрозповсюджувач заразив 26 осіб коронавірусом під час весілля, унаслідок чого в місті оголосили повний карантин.

З іншого боку, є люди, з яких як з гуски вода – вони живуть із людиною, зараженою коронавірусом, і не заражаються. Ніхто не знає, скільки їх таких тефлонових. Самі вони теж не знають, що вони такі. Але факт залишається фактом: навіть якщо на них висипати мішок вірусів – вони не заразяться.

Вірусопровідники або резистентні тефлони

Отже, як дізнатися, хто несприйнятливий до вірусу (резистентний тефлон), а хто поширює його в маси?

На превеликий жаль, нам невідомі будь-які сигнальні ознаки, за якими можна було б заздалегідь визначити чи вирахувати розповсюджувачів, щоб їх остерігатися. Коли ці вірусопровідники виявляються в закритому приміщенні разом з іншими людьми, починається "іррадіація" (процес поширення). То що ж робить людину суперрозповсюджувачем без її відома?

Серед сучасних лікарів передової медицини Ізраїлю відбувся цікавий діалог із лікаркою Анат Ака-Зоар, директоркою з якості та досліджень у лікарняній касі Маккабі, на думку якої біологічний компонент, про який ідеться і який описують у літературі, – це "незвичайно високе вірусне навантаження (перевищення у 20 разів), яке зазвичай є у слині. Це результат наявності сильної імунної системи. Ви не бачите ознак і симптомів у людини, тому що її імунна система добре справляється з проникненням цього контамінанта (біологічного агента). Але насправді вона є носієм інфекції і її потенціал інфікування дуже-дуже-дуже високий".

Період зараження такого вірусопровідника триває набагато довше. Зазвичай людина перебуває у своєму максимальному вікні зараження протягом 24 годин перед появою симптомів. Пік вірусної активності припадає на сім — дев'ять днів, коли вірусне навантаження особливо високе, отже, хай де б людина перебуває, вона активно інфікує оточення. Окрім того, виявилося, що кожен суперрозповсюджувач й інших людей перетворює на суперозповсюджувачів, оскільки вірусне навантаження, яке він створює, надзвичайно високе.

Про тефлонів медицина знає найменше: не знає, скільки їх таких серед населення, і не знає розгадки великої загадки – як вони набули своєї суперсили?

Можливі кілька пояснень. Найімовірніша причина – генетична. Часом члени однієї сім'ї, що перебувають в одному замкнутому просторі, по-різному сприйнятливі до вірусу: вони можуть робити одне й те саме, спати в одному ліжку із зараженими, але водночас залишатися здоровими.

Я розглядаю явище суперрозповсюдження вірусу ще й крізь призму релігійно-культурного та соціально-етичного обскурантизму: релігійні групи в Ізраїлі відмовляються навідріз вірити в небезпеку COVID-19, нехтуючи вимоги медиків і влади. Тільки в Єрусалимі, згідно зі статистикою, уп'ятеро більше заражених порівняно з Тель-Авівом. Це можна пояснити фактором превалювання релігійних кланів над соціально-відповідальним населенням. Також у Єрусалимі досить тісні приміщення і закриті простори, у яких збираються представники різних релігійних груп. Згідно з даними досліджень щодо Ізраїлю, 40% випадків серед заражених припадає на ультраортодоксальний сектор, 60% – на інші соціально-релігійні меншини.

Звичайно, релігійні переконання – святий вибір кожного жителя планети. Але нівелювання установок і правил, створених для порятунку суспільства та запобігання повторним спалахам коронавірусу, – це апогей сучасного мракобісся.

Джерело: "ГОРДОН"