Консолідація суспільства навколо влади під час кризи закінчується. Наслідки карантину, невизначеність і криміногенна обстановка "наздоганяють"
Повідомлення про зґвалтування в Кагарлику, стрілянину у Броварах і погром в Одесі негативно позначилися на рейтингу української влади, вважає український журналіст Сергій Щербина.
Вийшов свіжий рейтинг КМІС за кінець травня – початок червня.
У Зеленського і "Слуги народу" падіння на п'ять відсоткових пунктів (президентський рейтинг – 37,6% порівняно із 42,6% у квітні, парламентський – 28% порівняно із 32,6% у квітні).
Причому цікаво, що методика проведення опитування дала змогу відстежити падіння на два відсоткові пункти у президентському рейтингу менше ніж за тиждень – із 31 травня до 4 червня. Тобто майже відразу після Кагарлика, "стрілянини" у Броварах і погрому в Одесі. Думаю, ці історії були вагомими для рейтингу влади.
Незначне зростання фіксують соціологи в ОПЗЖ (17,7% порівняно із 15,8% у квітні) та "ЄС" (16,2% порівняно із 15,2%). "Батьківщина" падає – 8% порівняно із 12% у квітні.
Нижче ватерлінії підростає Смешко, але незначно. І майже на чотири відсоткові пункти зросла кількість тих, хто не хоче голосувати на парламентських виборах.
Із цього висновок – консолідація суспільства навколо влади під час кризи закінчується. Наслідки карантину, майбутня невизначеність і криміногенна обстановка "наздоганяють". Нешвидко, але впевнено. Допомагає безальтернативність.
Джерело: Serhii Shcherbyna / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора