Павелко намагається примазатися до "Великого будівництва" Зеленського. Найімовірніше, хоче сховатися в тіні яскравішої особистості президента
Голова Української асоціації футболу Андрій Павелко намагається "підсунути свиню" президенту країни Володимирові Зеленському, вважає спортивний журналіст Сергій Васильєв.
Підкласти свиню президенту.
Національний проєкт "Велике будівництво", ініційований президентом країни, стартував чотири місяці тому. Під час реалізації програми, як відомо, триває будівництво понад 100 шкіл, 100 дитсадків і 100 стадіонів водночас. Уряд анонсує завершення зведення об'єктів спортивної інфраструктури та освітніх установ до кінця поточного року.
А тепер читаємо про перебіг виконання програми Володимира Зеленського на ресурсі УНН, який обслуговує Андрія Павелка. Читаємо й очам своїм не віримо. Виявляється, ідею глави держави реалізовують не під його патронатом, а продовжуючи ініціативу Української асоціації футболу, очолюваної Павелком.
"У рамках програми президента уряд продовжує ініціативу УАФ і будує ще 100 нових футбольних полів", – повідомляє УНН.
Навіщо Павелко так грубо і примітивно намагається примазатися до "Великого будівництва" Зеленського? Навіщо він навмисно маніпулює контекстом, створюючи видимість наступності нинішньої влади корупційним інстинктам ФФУ/УАФ у справі зведення футбольних полів за завищеними цінами? Найімовірніше, Павелко розраховує на те, що йому вдасться сховатися в тіні яскравішої особистості Зеленського, який теж ратує за будівництво стадіонів. Гляди, і вийде на цій хвилі підсунути президенту країни свиню, тобто свої скандальні поля зі штучним покриттям, та ще й утридорога.
"Глобальний проєкт розвитку й відновлення спортивної інфраструктури стартував з ініціативи УАФ у 2017 році. Тоді фінансування будівництва футбольних мініполів і стадіонів здійснювалося у співвідношенні 50 на 50 із державного та місцевих бюджетів. Протягом 2017–2018 років за вказаною програмою в різних регіонах України було збудовано близько 600 мінімайданчиків для гри у футбол", – пише УНН.
Скільки й чого реально збудовано в межах масштабної афери колишнього голови бюджетного комітету ВР і водночас президента ФФУ/УАФ, достеменно знає народний депутат Григорій Мамка. Як заступник голови парламентської тимчасової слідчої комісії, він у деталях поінформований і про те, скільки бюджетних грошей і коштів УЄФА привласнив Павелко і спільники у 2017–2018 роках. Про це він ділився з колегами на засіданні комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.
"Мінус 1,5 млрд грн. За документами до кінця нинішнього року у країні повинні були бути побудовані 760 майданчиків. Починаючи із 2017 року, Кабмін виділяв на цей проєкт чималі гроші. Однак, за результатами перевірки ТСК, на місці футбольних полів – купи застарілого щебеню. Треба просто з'ясувати для себе, для Офісу генпрокурора, для Офісу президента, куди поділися гроші, і прийняти рішення. Будуть представники УАФ говорити правду чи будуть покривати тих нардепів і фракції, які брали участь у ганебному освоєнні коштів за цією програмою. На сьогодні лише в Києві ми побачили понад 30 майданчиків у вигляді розвалища", – резюмував Мамка.
На засіданні комітету Мамка нагадав, що багато фактів порушення законодавства України і зловживання службовим становищем президента Української асоціації футболу Павелко та його спільників встановила ТСК. Однак у зв'язку з пандемією коронавірусу часу для цілковитого з'ясування картини забракло. Тому комісія ухвалила рішення розглянути питання про продовження її повноважень. І комітет просить підтримки у вигляді відповідної постанови. Комітет дав згоду.
Серед іншого, сам очільник УАФ продовжує несамовито загравати з парламентаріями, сподіваючись переконати їх не голосувати за пролонгацію роботи ТСК. Із цією метою він навіть організував футбольний турнір під назвою "Парламентський кубок", який особисто патронує. Очевидно, Павелко розраховує на те, що "в роздягальні" в неформальній обстановці йому вдасться "попрацювати" з нардепами так само переконливо, як "працює" із суддями його заступник Вадим Костюченко. Час покаже...
Джерело: "ГОРДОН"