Facebook і Twitter забанили акаунти Трампа. Потрібно навчитися ізолювати неадекватів, через божевільну пропаганду яких проливається кров
Ті, хто вірить "у якусь хрінь" – плоску Землю, рептилоїдів, перемогу Дональда Трампа на виборах президента США, – раніше були б розрізненими міськими божевільними, але тепер соцмережі допомагають їм знайти одне одного, зазначив блогер Роман Шрайк.
На початку 2015 року ми (я, Денис Бігус, Сергій Іванов, Максим Саваневський...) їздили у Штати, де за кілька тижнів зустрілися з купою американських журналістів.
Російська агресія, зокрема інформаційна, була для нас головною темою. Ми розповідали про російську пропаганду, про те, як за допомогою сучасних засобів комунікації можна створити альтернативну реальність і поселити в неї мільйони людей.
Нас чемно слухали, кивали і розповідали про свободу слова, силу журналістики тощо.
Мої спроби пояснити, що свобода слова і свобода пропаганди – це різні речі, успіху не мали.
Я це до чого? Учора Facebook і Twitter тимчасово забанили акаунти Дональда Трампа.
"Порушення свободи слова!"
Ага. Точно як буде і порушенням права на носіння зброї відбирання її в людини, яка вийшла на вулицю і почала стріляти в перехожих.
В інформаційну епоху слово в соцмережах може вбивати. Це не означає, що потрібно заборонити соцмережі. Це означає, що цивілізованому суспільству потрібно навчитися ізолювати неадекватів, через божевільну пропаганду яких може пролитися (і вже ллється) кров.
Ті, хто вірить у якусь хрінь (плоску Землю, рептилоїдів, перемогу Дональда Трампа), раніше були б розрізненими міськими божевільними, але тепер соцмережі допомагають їм знайти одне одного. І стати об'єднаною силою.
Такі секти можуть активно розвиватися за наявності харизматичних лідерів. Вони закриваються від зовнішньої інформації, а внутрішньою накручують себе все сильніше й сильніше, віддаляючись від реальності. Вони щиро вірять у свою ахінею і готові за неї боротися.
Я радий, що американські інституції виявилися сильнішими за штурм тих, хто вірить у перемогу Трампа. Але боюся, це тільки перші паростки "нового прекрасного світу".
Джерело: Роман Шрайк / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора