РФ демонструє бажання буцімто повернути окуповані території Україні, щоб вийти з-під санкцій G

Україна має шантажувати Росію, демонструючи, що готова будувати новий кордон за лінією розмежування на Донбасі, вважає громадський активіст Дмитро Снєгирьов.

Кремль демонструє, що повністю контролює ситуацію на Донбасі, а мир може бути встановлено наступного дня, як тільки Україна погодиться на російський план щодо миротворців.

Зі свого боку Росія має намір добиватися від України вирішення низки політичних та економічних питань на переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську.

Головні питання для Москви – введення особливого статусу Донбасу за формулою Штайнмаєра й амністія. В економічній сфері РФ буде лобіювати питання про зняття економічної блокади окупованих районів Луганської та Донецької областей.

У разі, якщо Україна і Захід не погоджуються, то Москва залишає за собою право контролю над проблемною ділянкою кордону, підкреслюючи у такий спосіб нерозривність цих територій із РФ. Нагадаю, заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін заявив, що Росія ніколи не передасть миротворцям ООН контролю над кордоном із окупованим Донбасом.

Утім, одночасно РФ демонструє бажання буцімто повернути окуповані території Україні, щоб вийти з-під режиму економічних санкцій.

Так само Росія грає на темі легітимізації так званих "ЛДНР". Зокрема, представники РФ заявляють, що Росія залишає питання визнання псевдореспублік за їхніми жителями.

З іншого боку, у Росії не відкидають, що в разі "референдуму" про приєднання "ЛДНР" до РФ Москва заявить, що не може не зважати на думку населення, й усвідомлює, що його може бути "вирізано українськими націоналістами". Тобто Росія ніби не визнає "республік", але залишає за собою право включення їх до складу РФ.

У Москві вже встигли анонсувати "вибори" ватажків бойовиків ОРДЛО. Директор Центру політичної кон'юнктури Олексій Чеснаков, якого вважають людиною, наближеною до помічника президента РФ Владислава Суркова, заявив про можливість проведення виборів у самопроголошених "республіках".

"2 листопада 2014 року там були вибори глав "республік" і вибори народних зборів – тобто "парламентів республік". Чотири роки – термін їхніх повноважень, вони закінчуються. Їхню діяльність ніяк не регулюють Мінські угоди, тому можна очікувати, що ці вибори мають відбутися вчасно, восени 2018 року", – сказав Чеснаков.

І хоча РФ невигідно приєднувати псевдореспубліки, Москва показує, що альтернатива у неї завжди є, і нехай у Заходу і України болить голова, який із варіантів обере Путін.

Москва хоче тримати нас у постійній напрузі. Така тактика має сенс, коли йдеться про шантаж. Тому Україна має діяти аналогічно, показуючи, що у нас є два варіанти: або ми будуємо новий кордон за лінією розмежування, або розглядаємо українську модальність уведення миротворців. І тоді вже у Путіна болітиме голова з приводу вирішення українського питання.

Джерело: "ГОРДОН"