Будапешт не любить не тільки Київ, а й усіх інших своїх сусідів. Причина цього в історичних травмах Угорщини
Чому Будапешт не любить Київ? Спойлер – не любить не тільки Київ, а й усіх інших сусідів.
Причина цього – давній Тріанонський договір 1920 року, за яким за підсумками Першої світової війни Угорщина втратила дві третини своїх територій. У результаті чого в сусідніх країнах опинилося чимало угорських меншин, права яких, на думку Будапешта, постійно порушуються.
Відтак, Угорщина ще у 1990-х мала на цю тему суперечки зі Словаччиною, Румунією, а зараз – з Україною. На додачу, всередині країни постійно піднімають питання про відновлення "Великої Угорщини" у кордонах до Тріанону, а на міжнародній арені угорські дипломати постійно наголошують, що "угорське питання в Європі досі не вирішене".
Тому головне – причина конфлікту між Києвом і Будапештом не в Україні та не на Закарпатті. Вона – у самій Угорщині та її історичних травмах.
Щоправда, останнім часом додалася ще одна причина – провал антикорупційних реформ і криза у відносинах із Євросоюзом, через що Брюссель заморозив Угорщині фіндопомогу. Аби її розморозити, Будапешт вдається до відвертого шантажу, ветуючи допомогу Україні.
Це, правда, не завжди працює. Так, днями ЄС схвалив допомогу Україні на €18 млрд, попри блокування Угорщини.
Те саме стосується і спроб Будапешта блокувати співпрацю між Україною та НАТО. Якщо йдеться про серйозні питання безпеки, "старші" учасники НАТО мало зважають на протести Будапешта, зайвий раз підтверджуючи жалюгідність і безперспективність його зовнішньої політики.
Джерело: Sergiy Taran / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора