НАТО – абревіатура, від якої віяло жахом для покоління Брежнєва, дефіциту й Алли Пугачової
Щоб відповідати критеріям НАТО, Україні доведеться провести серйозніші реформи, ніж для отримання безвізу з ЄС, підкреслює політолог Сергій Таран.
НАТО – абревіатура, від якої віяло жахом для покоління Брежнєва, програми "Время", дефіциту й Алли Пугачової. І тому одразу після незалежності НАТО для українців був не військово-політичним союзом, а цивілізаційним маркером, який ділив регіон на “совок” та "за бугром".
Люди мало розбиралися в суті цієї організації, і соціологія показувала, що відповіді одних і тих самих громадян разюче відрізнялися, коли їх питали "Ви за вхід України в НАТО?" і "Ви за вхід України в Організацію Північноатлантичного договору?".
Війна нарешті закріпила цивілізаційний вибір України. Не для всіх, звичайно, а для більшості. І тому, за іронією долі, НАТО знову стає ціннісним вибором українського суспільства, яке, аби досягти критеріїв НАТО, має провести серйозну реформаційну роботу – значно більшу від плану отримання безвізу.
Тому користь від євроатлатнтичного вибору України можна буде побачити швидше, ніж ми думаємо… І тільки не кажіть, що НАТО нам не треба, бо "нас туди все одно не візьмуть". Бо таку позицію вже офіційно зарезервував за собою Опоблок.
Джерело: Sergiy Taran / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора