Україна чомусь дала зелене світло проведенню російських виборів прямо в Києві – у приміщенні консульства. Раніше такого не було
Імітація демократії в Росії цього разу відбулася навіть без імітації протестів опозиції. РФія стала ритуальною демократію, де на "виборах" у принципі відсутня інтрига хто і як переможе. Ну, усе як в омріяному совками СРСР, де за блок комуністів та безпартійних завжди стабільно голосувало 99% населення.
Хоча головна фальсифікація в Росії відбувалася ще до голосування, коли для влади і справжньої опозиції роками створювалися катастрофічно нерівні умови доступу до ЗМІ та виборців.
Говорити про формальних переможців "виборів у Держдуму" немає сенсу, оскільки країною вже давно беззастережно керує [Володимир] Путін. Хоча справжнім дуже символічним переможцем цих "виборів" став Кадиров, за якого "проголосувало" аж 99,7% населення Чечні.
Для України в цьому фарсі важливо інше.
Уперше РФія не соромлячись організовує "вибори" на окупованих територіях в ОРДЛО, де свою присутність Росія досі не визнавала. По суті, ідеться про публічне визнання там своєї присутності, що мало б стати підставою для України для того, аби виносити питання про юридичну анексію на всі можливі міжнародні майданчики.
Росія вперше масово застосувала технологію фальсифікації через онлайн-голосування, де владі достатньо знати лише персональні дані виборців, аби намалювати будь-яку цифру народного волевиявлення.
За моєю інформацією, подібну ідею хочуть реалізувати й на найближчих виборах в Україні – усе планується зробити під благородним приводом загальної "діджиталізації".
Україна чомусь дала зелене світло проведенню російських виборів прямо в Києві – у приміщенні консульства. Раніше такого в Україні не було. І тепер офіційному Києву буде важко закликати міжнародних партнерів не визнавати ці вибори, адже офіційна українська влада не заперечувала проти їх проведення навіть у столиці.
І останнє. Російські вибори показали, наскільки різними цивілізаційними шляхами йдуть зараз Україна та Росія. В Україні вибори – це завжди змагання, навіть при всіх недоліках української демократії. У Росії "вибори" – це завжди тотальна концентрація влади.
"Никогда мы не будем братьями!"
Джерело: Sergiy Taran / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора