НАБУ не те щоб зовсім не боїться "наїжджати" на людей із влади, але точно робить це сміливіше, ніж усі решта
Журналіст Денис Трубецькой у своєму блозі на сайті "ГОРДОН" написав, що, найімовірніше, екс-нардеп Микола Мартиненко безпосередньо перед своїм затриманням знав, що його готують.
Уже нині очевидно, що у справі Миколи Мартиненка, однієї з головних фігур за лаштунками "Народного фронту" й усієї української політики, Національне антикорупційне бюро України з самого початку та до кінця буде ходити по великому мінному полю. Після проміжного провалу справи Романа Насірова НАБУ практично не має права на помилку, будь-який більш-менш значний промах НАБУ може завдати самому бюро непоправної шкоди іміджу.
У цих умовах рішення НАБУ серйозно включитись у справу Мартиненка та спробувати довести її до кінця викликає велику повагу – якщо, звичайно, допустити, що антикорупційне бюро діє самостійно (а в Україні, на жаль, за будь-якого розкладу не можна виключати протилежного). Адже як і Ігор Кононенко з Блоку Петра Порошенка, Мартиненко довго здавався фігурою непотоплюваною, особливо на тлі того, що звинувачення проти нього після складання депутатських повноважень у 2015 році затихли, а сам екс-депутат залишився в Україні, підкреслено не побоюючись кримінального переслідування.
Чи був це розрахунок, усвідомлений ризик або дурість? Якраз відповідь на це запитання ми, швидше за все, дізнаємося найближчими днями та місяцями. Зрештою, украй малоймовірно, що сам Мартиненко безпосередньо перед своїм затриманням не знав, що його готують, – з урахуванням того, наскільки швидко інформація з НАБУ зазвичай розлітається по "поінформованих колах". У будь-якому разі в одному НАБУ точно треба віддати належне: ця структура не те щоб зовсім не боїться "наїжджати" на людей, пов'язаних із владою, але точно робить це сміливіше та частіше, ніж усі решта разом узяті. І це вже великий крок уперед як для боротьби з корупцією в Україні, так і для всієї системи правоохоронних органів.
Ще одне важливе запитання в цій ситуації: що затримання Мартиненка означає для політичного майбутнього України та парламентської коаліції? На словах високопоставлені персони "Народного фронту" підтримують свого соратника та висловлюють готовність за нього поручитися. Наскільки серйозність цих намірів проявиться й на практиці, наскільки це вплине на відносини між "Народним фронтом" і Блоком Петра Порошенка? Мабуть, це ще одне запитання, яке може пролити світло на те, наскільки насправді незалежне НАБУ.
Джерело: "ГОРДОН"