Після теракту в Пітері буде посилення безпеки, поєднане з "закручуванням гайок" G

У своєму блозі на сайті "ГОРДОН" український журналіст-фрілансер Денис Трубецькой написав, що популярна в українському інтернеті версія про те, що вибухом у пітерському метро російський президент Володимир Путін разом із ФСБ "відреагував" на антикорупційні протести в країні, межує з конспірологічною маячнею.

На тлі вкрай складних відносин, які склалися між Україною й Росією через анексію Криму й війну на Донбасі, українцям не слід втрачати самовладання й зв'язку з реальною картиною світу. Безумовно, система влади в Росії вкрай закрита, ніхто з великою часткою впевненості не знає, ким і як ухвалюються найважливіші рішення, а роль спецслужб у житті сусідньої країни, безперечно, величезна. Тому однозначно відкидати жодну з версій теракту в Санкт-Петербурзі на цьому етапі було б нерозумно.

І все-таки, популярна в українському інтернеті версія про те, що вибухом у пітерському метро російський президент Володимир Путін разом із ФСБ "відреагував" на антикорупційні протести в країні, межує з конспірологічною маячнею. З одного боку, не варто переоцінювати значимість цих протестів: так, вони були наймасовішими з 2012-го року, але по всій Росії на вулиці вийшло значно менше людей, ніж по неділях на Майдані три роки тому. Своєю чергою, той факт, що теракт стався під час візиту Путіна до Санкт-Петербурга та його переговорів із президентом Білорусі Лукашенком, явно не грає ні на користь іміджу самого Путіна, ні, тим більше, російських спецслужб.

Якщо говорити глобально, то вибух у Санкт-Петербурзі – це чергове нагадування, що ні металеві рамки в метро, ні максимальне збільшення повноважень спецслужб не здатні повністю убезпечити громадян від потенційних терактів, особливо, коли мова йде про величезну країну на кшталт Росії з її внутрішньою кавказькою проблемою й активною участю в цілій низці збройних конфліктів у різних куточках земної кулі. Але від того, що трапилося в Санкт-Петербурзі, не застрахований ніхто, зокрема й Київ та інші українські міста. Ні, страх у жодному разі не повинен брати гору. Зрештою, про більшість запланованих терактів ми взагалі не дізнаємося або дізнаємося постфактум, бо їм успішно запобігли. Та розумне усвідомлення того, що все можливо, має бути.

Судячи з реакції російських федеральних ЗМІ та чиновників різного рівня, Росія зараз переживає шок, а Кремль поки що не визначився, що робити з цією подією. Однак, знаючи реакційну російську систему, можна не сумніватися: слідом після теракту в Санкт-Петербурзі, напевно, буде чергове посилення заходів безпеки, яке з великою часткою ймовірності буде пов'язане з черговими кроками у бік так званої політики "закручування гайок". І хоча Москва навряд чи хоч якось пов'язана з подією в Санкт-Петербурзі, Кремль рано чи пізно напевно намагатиметься використовувати фактор терористичної загрози у своїй боротьбі проти опозиції. Та для початку офіційній Москві доведеться здолати перший шок і детально розібратися в тому, що ж насправді сталося.

Джерело: "ГОРДОН"