Російсько-окупаційна адміністрація протягом року планує провести "перепис населення "ДНР"
Окремі запитання на запланованому "переписі населення ДНР" фактично дають їй ознаки референдуму, зазначив нардеп від "Народного фронту", координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.
Щодо намірів Кремля провести "перепис населення" у "ДНР".
Російсько-окупаційна адміністрація протягом року планує провести "перепис населення "ДНР". Підготовчі заходи мають початися в лютому 2019 року і включати, серед іншого, розроблення і ухвалення відповідного "закону ДНР", а також проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи із жителями окупованих районів Донецької області.
Одним з основних завдань цих заходів визначено "забезпечення умов для формування в населення впевненості у безальтернативності курсу республіки на інтеграцію з РФ".
Водночас у "переписні листи" включено запитання, які за своїм змістом є провокаційними, а одержані дані слугуватимуть базою для подальших зовнішньополітичних маніпуляцій Кремля і роспропаганди проти України. До переліку увійдуть запитання типу: "Як конфлікт на Донбасі вплинув на ваше життя?", "Хто винен у конфлікті?".
Окремі запитання фактично дають "перепису" ознаки референдуму, а саме: "Яким ви бачите майбутнє ДНР?" із варіантами відповіді: "У складі РФ", "У складі України", "Як незалежну державу".
Оголошення результатів "перепису" заплановано на грудень 2019 року, хоча, за даними групи ІС, одержати та обробити результати планують не пізніше ніж у серпні цього року.
Проведенням такого "перепису" Росія намагатиметься досягти низки цілей:
- виправдати свою політику щодо сходу України (одержавши "документальні свідчення" переважання проросійських настроїв серед населення окупованого Донбасу);
- визначити підконтрольний "електоральний ресурс" на окупованих територіях, який можна використовувати для впливу на результати парламентських виборів в Україні восени цього року;
- посилити контроль за фінансово-економічною діяльністю керівництва "ДНР" (за допомогою обліку статистичних даних, одержаних унаслідок "перепису", для реальної оцінки ефективності використання російської фінансової допомоги");
- одержати можливість коригувати свою міграційну політику (організація і контроль міграційних потоків із тимчасово окупованої території України в РФ).
Проведення такого "перепису" планують і в "ЛНР".
Джерело: Дмитрий Тымчук / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора