Наш головний ворог сьогодні – утома. Ми в тій точці, коли найбільше хочеться зійти з дистанції, тому Путін лякає нас довгою війною

Фото: Vadym Denysenko / Facebook

Про тригодинний виступ Путіна. Коротко.

1. Він говорив довше, ніж Брежнєв. Чому? Бо завтра йому 71, йому треба весь час доводити, що він не старий. Адже це одна з головних претензій росіян до нього. Росіяни живуть у середньому близько 70 років і справді бояться, що він може в будь-який момент померти. Три години нудоти – це про те, який він ще ого-го.

2. Я неодноразово говорив, що Путін має лише один переговорний прийом – підняття ставок. І, як би це дивно не звучало, цією промовою він підняв ставки (у його розумінні). Він відкрито сказав: "Я хочу довгої війни, торгуйтеся зі мною. Досі я вас лякав тим, що ви замерзнете, але ви не замерзли, тим, що Африка помре з голоду, але Африка чомусь вижила, я вам говорив про ядерний попіл, але, крім Маска, чомусь ніхто не злякався. Добре. Я тоді вас лякатиму, що буду вести довгу війну". Він знає, що це зараз дискутивне питання, а українська дипломатична машина дала певний збій. Тому він так підняв ставки. Але це всього лише підняття ставок. Ми це маємо саме так розглядати.

3. Ми маємо чітко розуміти: усе це йде не стільки від реальної сили (Росію реально перестали боятися), скільки від іншого – від бажання нагадити всім, включно із союзниками. Формула "вєлічіє дорівнює – Росію бояться" тепер звучить інакше: "Вєлічіє дорівнює – я можу всім усе напаскудити".

4. Він справді живе в ілюзорному світі, але після переляку від Пригожина (дуже довго він про нього говорив і де-факто виправдовувався) Путін зрозумів: серед еліт немає змови. Усі вкакалися навіть більше, ніж він. Тому він дещо окрилився й увірував у свій фарт.

5. А тепер про нас. Наш головний ворог сьогодні – це втома. Але ми маємо пам'ятати: якщо говорити марафонськими термінами, ми біжимо 23–25 км. Це одна з тих точок, де найбільше хочеться зійти з дистанції.

Джерело: Vadym Denysenko / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора