"Карантин вихідного дня" має такий вигляд: у вихідні ви нікуди не ходите, щоб не заразитися. А в понеділок у метро обнімаєтеся по 100 людей
Держава не може забезпечити ефективного збирання даних і контролю за дотриманням маскового режиму. Звідси безглузда ініціатива "карантину вихідного дня", вважає виконавчий директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів.
МОЗ вихідного дня.
Адаптивний карантин – ні, не чули? Цілу весну ми вели жорсткі дискусії на тему карантину. Уряд нічого чути не хотів і діяв як типове політбюро ЦК КПРС "всім усе, нікому нічого". У результаті було завдано колосальні збитки економіці при 300 хворих на добу. Причому закривали все підряд, і в тих областях, де був мінімум, – усе одно все закривали.
Зараз вирішили повернутися до тієї ж логіки. Здається, тільки в нашій країні можуть уперто продовжувати робити те, що дає зворотний результат. Отже, нова ідея – "карантин вихідного дня".
Це приблизно виглядає так. На вихідні ви ні в ресторан, ні в торговий центр не ходите, щоб не заразитися. Але в понеділок ви без проблем заходите в метро, тролейбус, автобус – і спокійно обіймаєтеся по 100 людей одночасно. А ввечері завалюєтеся в ресторан, торговий центр, гуляєте там на повну. Але тільки не у вихідні. У вихідні повторяти такі штуки – зась.
Причина чергової безглуздої ініціативи насправді в тому, що держава неспроможна забезпечити два пункти.
- Ефективний збір даних.
- Контроль за дотриманням маскового режиму.
Якщо б влада могла б забезпечити ці два пункти, то її дії могли б бути зовсім іншими. Такі дані могли б чітко показувати спалахи. І в таких районах вводився б посилений контроль за режимом масок, плюс контроль заходів та переміщень. На такі райони можна було б концентрувати тестування чи планувати ліжка в місцевих лікарнях. Більше того, можна інформувати людей детально саме по таких спалахах. Наприклад, надсилаючи смс про спалах через мобільні оператори.
Утім, принцип, здається, робити що завгодно і говорити, що у всього світу є проблеми. Що ж, тоді ще пару ідей вам, чого вже там.
- Карантинний обід і вечеря. Забороняється обідати і вечеряти в ресторанах.
- Карантинний алкоголь. Вводиться заборона на вживання конкретних видів алкоголю в ресторанах.
- Карантинний секс. Ви зрозуміли.
- Карантинна мода. Забороняється пропонувати нові види одягу, гаджетів тощо. Хай поки люди носять те, що мають, і не лазять за покупками в торгові центри.
Джерело: Victor Andrusiv / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора