Шансів на перехід протестів в Ірані у справжню революцію обмаль. Іранські військові без проблем втоплять країну у крові
Перспективи протестів в Ірані.
На фоні постачання іранської зброї у Росії нам особливо цікаво, чи може змінитися політична ситуація в Ірані. 16 вересня молоду дівчину Махсу Аміні затримала поліція за те, що вона не носила хіджаба. Із поліції вона потрапила в лікарню, де померла від отриманих побоїв і можливого зґвалтування. У відповідь на це по всій країні розпочалися протести.
За півтора місяця протестів було вбито приблизно 300 протестуючих, понад 13 тис. були затримані. Учора [29 жовтня] керівник Корпусу вартових ісламської революції Саламі сказав, що це останній день протестів, очевидно, натякаючи на якусь грубу відповідь у разі продовження.
З того, що я бачу й можу проаналізувати, на жаль, шансів на перехід протестів у справжню революцію дуже мало. Протести в Ірані – досить поширене явище, і вбивство протестуючих – теж. Минулого року відбувалися потужні протести, пов'язані із браком питної води. Регулярно відбуваються бунти на фоні браку їжі. У всіх випадках влада застосовує зброю і вбиває протестантів. Сьогоднішні протести однозначно одні з найбільших за останні роки, але сама їхня модель абсолютно схожа на попередні бунти.
Основна проблема протестів – це брак політичного лідерства й організації. Без цього протести просто видихнуться. Однак за півтора місяця ці лідери так і не з’явилися. Не виникла й мінімальна організація. Це призводить до падіння масштабів протестів, відразу як влада почала перекривати інтернет. Причому вбивства протестуючих не збільшують спіраль насильства. Потрібно розуміти, що іранські військові без проблем утоплять країну у крові і протистояти їм може тільки організація.
Я думаю, що Іран ще далеко від революції, але вже неминуче на її шляху. Так, на жаль, вона не відбудеться в цьому році, що дуже важливо для нас. Зміна іранської влади не тільки зупиняє постачання зброї росіянам, а й дає шанс на захід іранської нафти, що може обвалити ціни на неї. На фоні конфлікту між США й Саудівською Аравією питання іранської нафти знову виходить на перші місця в американському порядку денному. І оскільки американці не мають ілюзій щодо можливості домовитися з режимом Хомейні, я думаю, вони будуть вживати активних заходів для повалення його режиму.
Джерело: Політика Андрусіва / Telegram
Опубліковано з особистого дозволу автора