Програма уряду – це "хіпстерська" презентація з набором модних слів, розбавлена закликами, елементами діджиталізації та відсотками
Окрім "пасажів" про приватизацію та запуск ринку землі, нічого у програмі уряду України немає, зазначив політолог Віктор Таран.
До першої ночі не спав – читав програму уряду. Коротко – краще б я поспав.
Це не програма, а "хіпстерська" презентація з набором модних слів, розбавлена закликами, елементами діджиталізації та відсотками.
Таке враження, що нові міністри "транзитні книги", які виписали міністри уряду Гройсмана, не те що не читали – в руки не брали. Чесно – шкода. Якби почитали, програма мала б кращий вигляд. Як мінімум там з'явилися б реалістичні цілі, індикатори та цифри...
А так – жодного притомного аналізу, розрахунків, аргументів. Економічний блок узагалі біль – стратегія економічного розвитку відсутня як явище. Як і де ми зароблятимемо кошти? Крім пасажів про прихватизацію та запуск ринку землі, нічого не побачив. Тобто чи вірно я розумію, що логіка заробляння – все продати?
Якщо це не так, тоді чому у програмі не виписані наші економічні пріоритети? Точки зростання? Галузі, на які країна робитиме ставки? Бо без цього теза про мільйон робочих місць – красива брехня. Уже мовчу, що ці галузі економіки повинні бути напряму пов'язані з освітнім та соціальним блоками (нам профільних спеціалістів треба готувати!).
Зате повно красивих пасажів про зріст ВВП на 40%, будівництво десятків тисяч кілометрів доріг (під яке в бюджеті 2020 року вже не закладено достатнього фінансування), побудову п'яти глибоководних портів та 15 аеропортів, рівень забруднення довкілля зменшиться на 20%, буде залучено $50 млрд (!) інвестицій. (Звідки? Під які проєкти? Під які гарантії та програми?).
Єдиний, хто порадував, – Міністерство фінансів. Але тут усе зрозуміло, Оксана Маркарова – високоякісний професіонал, який системно продовжує роботу, яку розпочала в урядах Яценюка та Гройсмана (це, до речі, про важливість спадкоємності влади).
Підсумок. Програма – пуста. Якби замість неї написали слова класика "прєстіж крєпчаєт, мощно возрастаєт день ото дня процент жиров у маслі. Довольні хами...", то, по суті, нічого не змінилося б.
І це напередодні 2020 року, який обіцяє країні світову економічну кризу та геополітичну нестабільність.
Джерело: Viktor Taran / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора