Це в Україні уряд може розповідати, що трудова реформа – чудова. А іноземні партнери вбачають у ній порушення конвенцій
У Брюсселі на прем'єр-міністра Олексія Гончарука чекає неймовірно "приємне" обговорення запланованої лібералізації трудового законодавства України, вважає політолог Віктор Таран.
Цього тижня все найцікавіше в українській політиці відбуватиметься за кордоном. У Брюсселі. Адже завтра там на раді асоціації ЄС розглядатимуть українську реформу трудового законодавства.
Офіційно. 28 січня 2020 року прем'єр-міністр Олексій Гончарук прибуде на засідання ради асоціації ЄС – Україна, де він прозвітує про імплементацію угоди. Вангую, що його там чекає "дуже теплий прийом" і неймовірно "приємне" обговорення питання щодо ситуації із запланованою лібералізацією трудового законодавства.
Це в Україні можна розказувати, що урядовий законопроєкт чудовий і не порушує соціальні права працівників. А іноземні партнери бачать численні порушення міжнародних конвенцій та директив Міжнародної організації праці.
Особливо ст. 35 законопроєкту, яка дозволяє роботодавцю "викинути" на вулицю будь-якого працівника фактично без жодних причин. І це стосується як працівників бюджетних установ, так і будь-якого підприємства, незалежно від форм власності. Ну а про недопустимість нівелювання у законопроєкті значення профспілок нам писали всі міжнародні партнери.
Цікаво, як після завтрашнього "теплого прийому у Брюсселі" реагуватиме уряд. Перегляне законопроєкт чи й далі намагатиметься протягувати свій антисоціальний документ через парламент? Спостерігаємо.
Джерело: Viktor Taran / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора