Виборці рік чекали від Вакарчука рішучих, чітких меседжів. Оскільки цього не було – з'явилося розчарування і рейтинг у розмірі 0,9%
Співак Святослав Вакарчук зіткнеться з проблемою електорального позиціонування, оскільки в ліберально-демократичній ніші, у яку опускається його партія, жорстка конкуренція, зазначив політолог Віктор Таран.
Вакарчук іде до парламенту. Але чи дійде?
Наразі важко прогнозувати, чи вдасться партії "Голос" подолати п’ятивідсотковий бар'єр.
Соціологія групи "Рейтинг" продемонструвала підтримку партії Вакарчука з боку 0,9% виборців. І провина в різкому падінні рейтингу лежить виключно на ньому. Виборці рік чекали рішучих, чітких меседжів, пропозицій і відповідей на складні питання. Оскільки цього не було – з'явилося розчарування.
Друга проблема, із якою стикнеться співак, – електоральне позиціонування. Проблема в тому, що ліберально-демократична ніша, у яку опускається співак, невелика і складає всього 12–15%.
Виходячи на цю стежку "електоральних воєн", Вакарчук одразу потрапляє в жорстку конкуренцію. Першим він схрещує мечі з Володимиром Зеленським. Адже вони обидва позиціонують себе як нові, молоді політики, які дистанціюють себе від системи. Особливо гаряча боротьба у них буде в західних і центральних регіонах.
Паралельно Вакарчук змагатиметься за виборців із "Самопоміччю" Садового та "Громадянською позицією" Гриценка. Серед потенційних конкурентів – прем'єр-міністр Гройсман зі своєю новою політичною силою та "Удар" Кличка.
У цій непростій ситуації, окрім рішучих публічних дій, співак має дати відповідь на ще два ключові запитання:
- Люди. Хто його команда в Києві та регіонах?
- Гроші. За чиї кошти проводитиметься кампанія?
Без щирих відповідей на ці питання потрапляння до парламенту лишається проблематичним. А давати відповіді суспільству прийдеться оперативно. Особливо, якщо вибори відбудуться достроково 28 липня.
Джерело: Viktor Taran / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора