Зеленський болісно сприймає критику. Тому в посланні прагнув показати, що виконує свої обіцянки
Послання президента України Володимира Зеленського було зверненням не стільки до Верховної Ради, скільки до виборців, насамперед – до своїх, вважає керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Про послання президента, не вдаючись у деталі про суть і тональність.
Це було не так звернення до Верховної Ради, як звернення до народу (це пролунало в перших словах) і виборців (насамперед – до своїх).
За формою – це звіт про виконання своєї передвиборчої програми. Думаю, що головний мотив вибору саме такого формату виступу – показати своїм виборцям незмінність своєї позиції і виконання того, що обіцяв зробити. Мені здається, що Зеленський дуже болісно сприймає критику на свою адресу, особливо за невиконання тих чи інших програмних обіцянок. Тому він прагнув показати, що він виконує те, що обіцяв, і що багато зробив за майже півтора року свого правління. Одночасно це і непрямий посил ще раз підтримати його та його партію на майбутніх місцевих виборах.
За тональністю – дуже емоційний виступ, на що вказують (але критично) навіть його опоненти. Зауважу, що в Зе знову з'явився драйв, який у нього зник в останні місяці. Раніше він мав стомлений вигляд, колишньої емоції не було. Зараз вона знову з'явилася. Ще одна особливість цього виступу – полемічний запал. Президент Зеленський у своєму виступі звертався передусім до простих громадян, а ось полемізував зі своїми опонентами, переважно – із тими, хто був присутнім у парламентській залі.
Джерело: Владимир Фесенко / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора