Упевнений, що саме бабло, а не тиск громадськості, політиків та вболівальників зруйнувало Суперлігу

Фото: Sapronov Yuri / Facebook

Бабло завжди перемагає зло. Відповідь наприкінці, чому бабло, і в тексті – чому зло. Або як Європа перемогла Америку.

Дві доби весь світ, і не футбольний світ, гудів. Навіть прем'єр Британії Борис Джонсон і президент Франції Еммануель Макрон. Учора весь день тисячі вболівальників виходили на марші протесту в Лондоні, Манчестері, Мадриді, Мілані. Практично всі найкрутіші британські, іспанські та італійські газети вийшли вчора із цією новиною на перших сторінках.

Коротко суть – 12 реально найкрутіших успішних футбольних грандів Європи (шість англійських, три італійські, три іспанські) оголосили про створення Суперліги. 20 команд, 12 із них засновники – довічно, незалежно від поточних результатів, грають у ній. Спонсором проєкту став американський банк JP Morgan, який виділив $3,25 млрд 12 клубам тільки на вітальний бонус.

Від $80 млн до $320 млн кожному. Разово. До речі, переможець Ліги чемпіонів УЄФА отримує приблизно $50 млн. Проєкт суто американський – власники "Арсеналу", МЮ і "Ліверпуля" Стенлі Кронке, Джоел Глейзер і Джим Керрі – громадяни США.

Я згоден, краще від усіх у світі "роблять" бізнес саме американці.

Головні права на телетрансляції. Наприклад, цього сезону, в умовах пандемії, NFL (американський футбол) продав права на телетрансляції на 11 років за $110 млрд! $110 млрд!

JP Morgan підписав права на телетрансляції Суперліги на 23 роки (я не знайшов, на яку суму, хоча два дні моніторив іноземну пресу).

По правді сказати, УЄФА сильно чиновницьки роздувся протягом останніх 10 років і сильно формалізувався.

І звісно, ці топклуби мали отримувати від УЄФА більше за трансляції, бо дивитися "Реал" – "Манчестер Сіті", "Барселона" – "Мілан" або "Челсі" – "Інтер" – це не "Динамо" (Загреб) – "Шахтар" чи "Копенгаген" – "Мідтьюлланд".

Президент УЄФА Александер Чеферін вчинив мудро, він пригрозив для початку виключенням гравців цих клубів з усіх матчів під егідою УЄФА, а це і внутрішні чемпіонати, Ліга чемпіонів і Чемпіонат Європи, і запропонував грандам, що "ввійшли" в Суперлігу (щоправда, тільки шістьом британським), більші гроші, ніж пропонувала Суперліга.

Я впевнений, що саме бабло, а не тиск громадськості, політиків та вболівальників зруйнувало Суперлігу.

Не можна ходити по нужді в колодязь.

Джерело: Sapronov Yuri / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора