Якщо суспільство проковтне пропозицію зняти недоторканність у 2020-му, її не знімуть і через три роки G

Верховна Рада ще вчора могла проголосувати за скасування недоторканності, оскільки у 2015 році Конституційний Суд вже дозволив внести відповідні зміни до Основного закону, однак натомість "протестувальникам показали велику дулю", пише екс-нардеп Віталій Журавський у своєму блозі на сайті "ГОРДОН".

Учорашнє "торпедування" законопроектів щодо зняття депутатської недоторканності до Конституційного Суду – це спроба знизити градус політичної температури у суспільстві, випустити пару у мітингувальників і забалакати проблему.

Річ у тім, що президентський проект закону про скасування депутатської недоторканності захищає депутатів від переслідування правоохоронних органів до 2020 року. Якщо суспільство проковтне це, то є велика імовірність, що депутатську недоторканність не знімуть і через три роки.

Чому депутати так противляться зняттю недоторканності?

  • тому що можна красти і не нести за це жодної відповідальності. А якщо виникне небезпека, своєчасно і безперешкодно втекти із країни;
  • тому що, використовуючи депутатський мандат, можна заробляти на голосуваннях і отримувати преференції для особистого бізнесу під час різних тендерних процедур;
  • тому що без згоди парламенту вони застраховані від обшуків, затримань, арештів, навіть якщо попадуться на гарячому на місці злочину.

В Україні – абсолютна депутатська недоторканність. У цивілізованих демократичних країнах її немає.

Окрім того, учорашній законопроект стосується лише депутатського імунітету. І жодного слова про скасування недоторканності суддів і президента. Вони залишаються недоторканними!

P.S. У 2015 році Конституційний Суд дозволив внести зміни до статті 80 Основного закону, і Верховна Рада вже вчора могла, якби на те була політична воля і відповідальність перед своїми громадянами, проголосувати за скасування недоторканності. Але цього не зробила, пославшись на процедуру. Протестувальникам показали велику дулю.

Джерело: "ГОРДОН"