Якщо владі вдасться протягнути судову реформу, судитися із чиновниками і державними органами стане ще важче
У законопроекті про судову реформу не передбачено безкоштовної допомоги адвоката для незаможних верств населення – отже, у пенсіонерів не буде можливості йти до суду, пише екс-нардеп Віталій Журавський.
Паскудні новини, друзі. Загребущі "реформаторські" ручища дотяглися до горла Феміди. Найімовірніше, владі таки вдасться протягнути судову реформу, а це означає тільки одне – судитися із чиновниками і державними органами в адміністративних судах стане ще важче.
Особливо для найбідніших верств населення. Як і раніше, їм буде протистояти орава представників юридичних департаментів і адвокатських об'єднань. Однак більшість українців не має правової освіти, відповідно, у разі виникнення якого-небудь спору із суб'єктом владних повноважень вони будуть змушені звертатися по кваліфіковану юридичну допомогу.
Сьогодні послуги адвокатів коштують шалені гроші. У такій ситуації було б гуманно, якби держава саме для незаможних верств населення у справах адміністративної юрисдикції передбачила безкоштовну допомогу адвоката. Але ось що цікаво – цього положення в законопроекті про судову реформу немає! А це означає тільки одне: немає грошей – отже, нічого йти до суду і там шукати справедливості.
А тепер лише один приклад із життя однієї простої бабусі, яка живе по сусідству. Їй Пенсійний фонд недорахував 100 гривень. Довелося звернутися до суду, а отже, одразу заплатити судовий збір 640 гривень. Без адвоката пенсіонерка суд програла. Подала апеляцію. За підготовку апеляційної скарги довелося заплатити адвокату та окремо за судовий збір тепер уже 704 гривні. А у неї пенсія – 900 гривень.
Хочу нагадати, що сотні тисяч пенсіонерів отримують ще пенсію приблизно 900 гривень, а 9 млн – 1247 гривень. Звідки таким людям узяти гроші на оплату адвоката і плату за судові збори?
Джерело: Віталій Журавський / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора