Збільшення кількості членів ЦВК – це зловживання владою та її агонія
Влада України готується до фальсифікації результатів виборів, уважає екс-нардеп Віталій Журавський.
Вибори в Україні з 2014 року проводив де-факто нелегітимний склад ЦВК. 12 із 15 членів ЦВК втратили легітимність ще у 2014 році. А один – у 2017-му. Тобто їх треба було давно переобрати. Бо термін їхніх повноважень вийшов. Але цього ніхто не робив. Для української влади верховенство права виявилося порожнім звуком.
Склад ЦВК свого часу в кількості 15 осіб було сформовано відповідно до кількості населення країни. Нині чисельність українців відчутно зменшилася. Де-факто випав Крим.
Усі чотири роки владна верхівка не могла поділити між собою квоти на представництво у ЦВК. Врешті-решт, змінили правила. Збільшили кількість членів ЦВК до 17. Один член ЦВК обходиться державі в 10 млн грн. У країні мільйонні заборгованості по зарплаті, а парламент нарощує чисельність високооплачуваних чиновників.
Збільшення кількості членів ЦВК – це зловживання владою та її агонія. Ставка на те, що, використовуючи ЦВК, можна порахувати голоси на свою користь.
У результаті так званих виборів Петро Порошенко має контрольний пакет акцій. Його команда у Центральній виборчій комісії нараховує 12 осіб. Це – шість осіб від БПП "Солідарність", троє – від "Народного фронту", одна – від депутатської групи "Воля народу", одна – від "Відродження", одна – чинний член ЦВК від партії УДАР, термін повноважень якого закінчується у 2021 році. За інсайдерською інформацією, за квотою інших партій пройшло ще дві особи від глави держави. Ми про це дізнаємося, щойно запрацює ЦВК. Це свідчить про те, що влада ретельно готується до фальсифікацій.
Якщо навіть виходити із квотного принципу, то не мали права виділяти квоти на дві групи – "Воля народу" і "Відродження", – які перебувають на підтанцьовці у Банкової. Ці партії не долали "загороджувального" бар'єру під час парламентських перегонів. Опоблок узагалі викинули з цього процесу. Хоча він за квотним принципом міг би претендувати на два місця. У результаті не отримав жодного (одне вакантне місце в Центрвиборчкомі стане квотою Опозиційного блоку. – "ГОРДОН"). На закон у черговий раз наплювали.
У цій ситуації мене цікавить питання, а де правозахисні організації, чому мовчить ОБСЄ? Невже всіх влаштовує цинічна узурпація влади?!
Джерело: "ГОРДОН"