Щоб добратися до голови об'єднаної територіальної громади, людям доводиться долати від 20 до 40 км G

Виборча кампанія в об'єднані територіальні громади не відповідає проголошеній меті – децентралізації влади, уважає екс-нардеп Віталій Журавський.

Завершилася чергова виборча кампанія в об’єднані територіальні громади (ОТГ). Як підсумок, на моє переконання, це ніяк не відповідає проголошеній меті – децентралізації влади та розквіту місцевого самоврядування.

А тепер по порядку.

Усе, що суперечить Конституції України, – є незаконним. Це зрозуміло будь-якій освіченій людині, окрім очільників нашої держави.

Ст. 140 і 141 Основного закону не передбачають обрання старост, а лише голів села, селища, міста. Крім того, саме слово "староста" в ментальності простих українців викликає неприйняття. З історії Другої світової війни знаємо, що на окупованій частині України німці запровадили інститут старост із числа місцевих запроданців, які добровільно служили Гітлеру і знущались над населенням. Навіщо дратувати особливо осіб похилого віку, які пережили війну?

Нині обирали голів ОТГ. А колишні голови сіл залишилися у статусі в.о. старост. Наприклад, у Народицькому районі Житомирської області було 15 сільських голів і один селищний голова. Нині один обраний голова ОТГ із печаткою селищного голови і 15 осіб виконують обов’язки старости без будь-якого права.

Що врешті-решт відбулося в цьому окремо взятому районі? Якщо раніше обраний голова села мав повноваження, які дозволяли йому вирішувати всі питання життєдіяльності громади, то тепер – ні. Для того, щоб узяти елементарну довідку для людини, яка мешкає на території певного села, треба їхати в районний центр. Якщо раніше ці довідки за місцем проживання безкоштовно видавали людині, то зараз за них правлять гроші. Зважте на те, що для селян при їхніх статках це вже проблема.

Усі повноваження  колишніх голів сіл перейшли до голови ОТГ. І громадянам для вирішення будь-яких проблем треба звертатися тільки до нього.  

Україна ратифікувала Європейську хартію про місцеве самоврядування. Відповідно до неї, місцеве самоврядування має бути максимально наближене до людей. А в українських реаліях – усе навпаки. Щоб добратися до голови об’єднаної територіальної громади, доводиться долати від 20 до 40 кілометрів, та ще й по наших дорогах, які як після бомбардування.

Ст. 10 хартії чітко вказує, що об’єднуються не громади, а органи самоврядування для вирішення спільних проблем. Усе це проігноровано. 

Джерело: "ГОРДОН"