В української поліції склалася традиція: щойно порушили кримінальну справу – бігом до ЗМІ. Головне – прокукурікати. А що далі? А далі нічого.
Ситуація з нападами на громадських активістів набула в Україні загрозливих обрисів, зазначив екс-нардеп Віталій Журавський.
Україна захлинається у насиллі. Країну вкотре сколихнула хвиля нападів "невстановлених осіб" на громадських активістів. У липні прямо під стінами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури невідомі молодики напали на голову правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. За кілька днів після того в Херсоні невідомий облив кислотою співробітницю міської ради Катерину Гандзюк.
Ситуація набула настільки загрозливих обрисів, що втрутилася навіть ООН, закликавши уряд та правоохоронні органи провести ефективне розслідування нападів на громадських активістів.
Давайте подумаємо, чому це відбувається і як запобігти такому явищу? Відповідь однозначна – правоохоронна система не працює. Для того, щоб вона запрацювала, її слід відокремити від політики.
Керівники правоохоронних органів не повинні бути пов’язані із жодною політичною силою, мають бути безпартійними і керуватися виключно чинним законодавством.
За хуліганство, за замах на життя людини є відповідні статті у Кримінальному кодексі.
У парламенті щороку з’являється до 500 законопроектів стосовно збільшення покарання за різні злочини. Посилення покарання, як показує досвід, нічого не дає. Ті покарання, які передбачені кримінальним законодавством за вищезгадані злочини, цілком достатні, щоб замовники, організатори і виконавці понесли сувору відповідальність. Одначе, на жаль, цього не відбувається.
В української поліції склалася стійка традиція: щойно порушили кримінальну справу чи зареєстрували кримінальне провадження – бігом до ЗМІ. Головне – прокукурікати. А що далі? А далі, як це не прикро, нічого.
Що можна зробити ще в цьому парламенті?
По-перше, внести зміни у Кримінальний процесуальний кодекс і за злочини на замовлення, з політичних мотивів, треба змінити запобіжні заходи – не відпускати порушника під домашній арешт, під заставу, під особисті зобов’язання. Хай мерзотник сидить у СІЗО з усіма його зручностями.
По-друге, слід виконати рекомендацію Венеційської комісії і внести зміни в закон про люстрацію. Це дасть можливість повернути в оперативно-розшукову діяльність висококваліфікованих слідчих, які не причетні до порушення прав людини в період із 2010-го до 2014 року. Переконаний, це поліпшить роботу правоохоронних органів у розкритті тяжких та особливо тяжких злочинів.
Покарання за злочини повинні бути невідворотними.
Джерело: "ГОРДОН"