Якщо когось і карати, то тільки організаторів виборів президента Росії у Криму та їхніх поплічників, а не рядових учасників
Ініціатива припинення українського громадянства жителям Криму, які голосували на виборах президента РФ, не сприяє реінтеграції окупованого півострова в Україні, вважає екс-нардеп Віталій Журавський.
Жителів Криму і Севастополя збираються позбавити українського громадянства, якщо вони брали участь у виборах президента Росії. Це основна суть нового законопроекту №8297, зареєстрованого у Верховній Раді 19 квітня.
Чи реально це з погляду юридичної практики?
Однозначно ні. Громадянства позбавляють лише в індивідуальному порядку і через суд. Така світова практика. Наша також.
Виникає низка запитань – хто українській владі дасть реєстр виборців Росії? Ніхто. Як довести, що громадянин, скажімо, Іваненко чи Петренко, який має українській паспорт, підтримав того чи іншого кандидата у президенти Росії? Ніяк.
У такому разі суд відмовить будь-якому позивачу через відсутність доказової бази.
На півострові десь 1,5 мільйона українців. Звісно, більшість із тих чи інших причин брала участь у виборах президента Росії. Не можна не зважати на мотивацію людей, які прийшли до виборчих дільниць. У Криму тоталітарний режим і люди боялися переслідувань.
Якщо когось і карати в даній ситуації, то тільки організаторів виборів та їхніх поплічників, а не рядових учасників. Виникне і тут проблема з доказовою базою, зважаючи на характер відносин між сьогоднішньою владою Росії й України. Конкретних організаторів та їхніх підручних із-поміж українців російська влада не вкаже.
Ми постійно говоримо, що не визнаємо російських паспортів, виданих нашим громадянам у Криму. Правильно. Їх доречно порівнювати з аусвайсами (документами, які Адольф Гітлер видавав українцям на окупованій території України під час Другої світової війни). Якщо навіть допустити, що скопом у всіх українців, які проживають на півострові, відберуть українські паспорти, то цим самим легітимізують аусвайси Російської Федерації.
Крим – українська територія. Наша мета – повернути не тільки частину території нашої держави, анексовану агресором, але й наших громадян у єдину Україну.
Крок, запропонований у вищезгаданому законопроекті, цьому явно не сприяє, а ще більше поглиблює роз’єднання між українцями. Стабільності це точно не додасть.
А як бути з українським угорцями на Закарпатті? Понад 100 000 українців мають угорські паспорти і голосували на недавніх президентських виборах, що відбулися в Угорщині.
У нас сотні тисяч людей мають подвійне громадянство – польське, румунське, словацьке, чеське, болгарське тощо. Їх також позбавляти українського громадянства?!
Якщо у когось і відбирати наш паспорт, то тільки у депутатів, міністрів, прокурорів, суддів, голів обласних і районних адміністрацій, держслужбовців, які мають подвійне громадянство. Але їх чіпати не будуть. Особливо тих, хто стоїть на колінах перед владою.
Джерело: "ГОРДОН"