"Злодіїв у законі" неможливо покарати за їхній "статус". Тому за дев'ять місяців дії закону жоден лідер злочинного угруповання не потрапив до в'язниці
Від моменту введення так званого закону про злодіїв минуло дев'ять місяців. Нововведення виявилося мертвим. Жоден лідер злочинного угруповання не потрапив до в'язниці.
Річ у тім, що єдиною підставою кримінальної відповідальності є скоєння підозрюваною людиною діяння, яке містить склад певного виду злочину (ст. 2 Кримінального кодексу України). Тобто за умови вольового, усвідомленого вчинку особи, який призвів до негативних наслідків.
Належність людини до окремої спільноти злочинного напряму з особливим статусом у цьому середовищі не є злочином.
Кримінальне покарання, яке є найважчим за правовими санкціями, неможливо застосувати до громадянина на підставі його "статусу". Тільки за дії, які завдають шкоди правопорядку.
Поняття "злодій у законі" відображає систему цінностей злочинців і є жаргоном, яким користуються учасники кримінального світу. Введення цієї дефініції у сферу кримінального законодавства містить цілу низку оцінних суджень. А вони, як свідчить практика Європейського суду з прав людини, нульові у процесі доведення.
Замість чергового піару провладної команди в боротьбі з так званими злодіями в законі доцільніше було б зосередитися на використанні чинних норм, закладених у Кримінальному кодексі, які передбачають кримінальну відповідальність за вчинення суспільно небезпечного діяння замовниками, організаторами і співучасниками злочину. Однак цього ніхто не робить.
Джерело: Журавский на связи / Telegram
Опубліковано з особистого дозволу автора