Додайте це в кожну ямку з картоплею – і дротяник зникне. Дідівський метод захисту врожаю
Авторка українського YouTube-каналу про садові та польові роботи "Городниця з Одеси" розповіла, як ефективно захистити врожай картоплі від дротяника.
"Нічого складного не роблю. Дві прості дії – і картопля в мене точно буде без дротяника і бур'янів, – зазначила блогерка. – І перше, що я роблю вже зараз, – збираю цибулеве лушпиння в коробку, яка стоїть біля батареї. У такій коробці лушпиння не гниє, не смердить. Воно підсихає і добре зберігається до весни".
Городниця порекомендувала додавати жменю лушпиння в кожну лунку під час саджання картоплі.
"Це так званий дідівський метод, який я активно використовую, бо речовини, які містяться в цибулевому лушпинні, пригнічують бактерії у ґрунті, підвищують імунітет рослин, а сходи виглядають міцнішими. Окрім того, у лушпинні присутні фітонциди, які захищають рослини від хвороботворних мікробів, знижують активність грибкових спор, зміцнюють кореневу систему, а також знищують личинки шкідників".
Авторка ролика порадила після саджання картоплі посіяти на цій самій ділянці фацелії.
"Фацелія росте досить швидко. І коли підросте, я висмикую і складаю вздовж рядів із картоплею, додаючи до неї гірчичний порошок", – поділилася вона досвідом. – Це мій другий потужний засіб проти дротяника. Якщо ви таким чином оброблятимете ділянку протягом декількох років, то цей шкідник покине її назавжди".