Як восени розмножувати фізаліс на дачі, ягоди якого на ринку коштують понад 1 тис. грн за кілограм
Фізаліс можна вирощувати як із насіння, так і живцями. Про способи розмноження цієї рослини розповідають на сайті української блогерки Оксани Дивісенко "Зелена садиба".
"Розмножуються фізаліси легко. Можна вирощувати і з насіння, і живцями, і після розділення кущів під час омолодження. Багаторічний фізаліс, до речі, омолоджувати треба досить часто – кожні п'ять, максимум сім років, і переносити кущі на нове місце", – ідеться в публікації.
Завдяки розгалуженій кореневій системі, фізаліс швидко адаптується на нових ділянках і чудово переносить пересаджування. Розділяють кущі фізаліса восени або навесні, а живці ріжуть лише в липні.
"Сіяти фізаліс можна і на розсаду, і у відкритий ґрунт. На розсаду сіють фізаліс у середині або наприкінці січня", – розповідають у статті.
Висівати насіння найзручніше в торф'яні таблетки або індивідуальні ємності.
"Один раз під час підростання розсаду підгодовують комплексним добривом", – розповіли автори публікації.
Розсаду фізаліса висаджують на постійне місце у травні, коли закінчаться нічні заморозки. Висаджений фізаліс потрібно часто поливати до його вкорінення.
Контекст:
Фізаліс – невибаглива рослина сімейства пасльонових, яка не тільки прикрасить ділянку, але й принесе багато користі. Фізаліс хоч і можна назвати родичем томатів і картоплі, але, на відміну від них, він узагалі не хворіє, тому в період вирощування його не потрібно обробляти від шкідників чи хвороб.
Існує три сорти фізаліса – декоративний, овочевий і ягідний. З одного куща фізаліса можна зібрати до 2 кг солодких ягід, які схожі на родзинки або мармелад. На ринку 1 кг плодів фізаліса коштує понад 1 тис. грн.