Якщо посадити ялівець у цьому місці, він втратить усі декоративні властивості. Як доглядати рослину, щоб вона стала окрасою ділянки
Досвідчені садівники висаджують ялівець біля будинку, оскільки він очищає повітря, збагачуючи його фітонцидами, які борються з хвороботворними мікробами. Про це повідомляють на українському сайті "На пенсії".
За словами експертів, найкраще висаджувати ялівець під вікнами будинку, щоб повітря, насичене фітонцидами, проникало до приміщення.
Висаджування ялівцю
Експерти української компанії Greensad зазначають, що висаджувати ялівець можна протягом року, але якщо посадити його в тіні, то рослини виростуть безформними і нещільними, втративши всі свої декоративні переваги.
Під час посадки ялівцю важливо, щоб відстань між рослинами була щонайменше 0,5 м у дрібних і невисоких та до 2 м у високорослих форм.
Яма для рослини
Глибина посадкової ями залежить від розмірів кореневої системи рослини. Зазвичай ялівці висаджують у яму, яка втричі більша за коріння. На дні ями експерти радять зробити дренажний шар із битої цегли та піску завтовшки 20 см, а коріння рослини засипати сумішшю з двох частин торфу, однієї частини дернової землі та однієї частини піску. Під час висаджування важливо, щоб коренева шийка була на 5 см вище від краю посадкової ями.
Догляд за деревами
Поливають ялівці лише двічі або тричі за сезон за умови, що не було дощів. На одну дорослу рослину необхідно витратити приблизно 30 л.
Садівники рекомендують раз на тиждень у вечірній час обприскувати дерева водою, оскільки рослини погано переносять сухість.
"При правильному догляді ялівець стане чудовою прикрасою саду і дачної ділянки", – зазначили садівники.