Якщо залишити це на кущах, то помідори будуть дрібними. Експерти розповіли, як формувати стебла, щоб зібрати щедрий урожай
"Окрім захисту від хвороб і шкідників, поливу і підживлення, томати потребують ще й правильного формування куща. Тобто пасинкування, – ідеться у публікації. – За допомогою цього агрозаходу ми видаляємо другорядні пагони із цвітом – пасинки. Вони утворюються після формування основної зав'язі в основі великих листків. Пасинкування дозволяє перерозподілити поживні речовини на формування плодів. Рослини не витрачають сили на формування зайвої зеленої маси. Крім того, пасинки відтерміновують термін плодоношення".
Головні правила пасинкування
Видаляти пасинки на кущах томатів, які ростуть у теплиці, потрібно регулярно. Зазвичай досвідчені городники формують одностеблові високорослі кущі, тому видаляють усі пасинки разом із нижнім листям.
У відкритому ґрунті кущ формують в один, два або три стволи. Тобто, крім основного стебла, залишають ще один або два пасинки, які відходять від стовбура вище за першу китицю. Інші відростки регулярно видаляють вручну або зрізають ножицями.
Пасинкування потрібне більшості сортів томатів. Якщо залишити пасинки на стеблі, помідори не наберуть маси ні на головних суцвіттях, ні на другорядних.
Контекст:
Томати потребують регулярного поливу. Їх зазвичай поливають із лійки під корінь, а не по листку. Інакше листя може пожовтіти.
Поливати томати потрібно теплою водою двічі на тиждень. Полив здійснюють уранці за дві години після сходу сонця. Це роблять для того, щоб помідори встигли прогрітися. Завершити полив важливо до піку спеки, тоді рослини зможуть спокійно витримувати спеку. Під один кущ рекомендують виливати приблизно 1 л води.