"Не надумайте обробляти сад навесні цим препаратом". Городники попередили про небезпеку зіпсувати врожай

Деякі препарати краще залишити для осені
Фото: depositphotos.com

Щоб не обпалити ранні ніжні пагони рослин, варто дуже вибірково підходити до вибору засобів для оброблення саду навесні. Про це повідомило видання "На пенсії".

"Не надумайте обробляти сад навесні цим популярним препаратом – зробите тільки гірше", – попередили городники.

Залізний купорос, або сульфат заліза, є одним із найпоширеніших та ефективних засобів для боротьби із грибковими захворюваннями рослин, але його використання навесні може виявитися шкідливим як для рослин, так і для довкілля.

Оскільки навесні рослини тільки починають активно рости й розвиватися після зимового періоду спокою, їхній імунітет і здатність опиратися хворобам залишаються низькими. А нанесення залізного купоросу на ранні пагони й листя може спричинити опіки та пошкодження, погіршити стан рослин і послабити їхні захисні функції.

Залізний купорос є токсичною речовиною, яка може потрапити на квіти й нектар, отруїти комах і спричинити порушення процесу запилення і плодоношення. Це може позначитися на якості меду.

Ця речовина також негативно впливає на ґрунт і довкілля. Під час тривалого використання залізний купорос може накопичуватися у ґрунті, викликати його забруднення та руйнувати біологічну рівновагу.

Замість використання залізного купоросу навесні городники рекомендують вдаватися до альтернативних методів захисту рослин від грибкових захворювань. Можна використовувати біологічні препарати на основі мікроорганізмів або натуральні засоби.

Найкращий час для оброблення саду залізним купоросом – пізня осінь або рання весна, до розпускання бруньок, поки рослини перебувають у зимовій сплячці.