Не повторюйте цього – і матимете чудовий урожай. 10 помилок під час вирощування баклажанів

Баклажани потребують особливого догляду
Фото: depositphotos.com
Щоб зібрати гарний урожай баклажанів, потрібно як правильно висаджувати рослину, так і дотримуватися чітких правил догляду. Видання "Порадник" назвало 10 поширених помилок, які роблять на грядках із баклажанами.

"Багато дачників знають, що баклажани досить складно вирощувати на своїй ділянці: то зав'язі цей овоч скине, то плодоносити відмовляється. Тому не всі наважуються саджати й вирощувати на своєму городі баклажани. А даремно! При вмілому догляді можна отримати непоганий урожай цього овочу", – зазначили в матеріалі.

Зібрати якісні плоди баклажанів можна, ураховуючи найпоширеніші помилки городників і уникаючи їх.

1. Занадто пізнє висаджування насіння на розсаду призводить до зниження врожаю. 60-денна розсада дає на 60% менше врожаю, ніж 80-денна.

2. Під час вирощування розсади в контейнерах доводиться її пересаджувати, а розсада баклажанів, її коренева система дуже погано переживають пересаджування. Саме тому насіння на розсаду краще одразу садити у торф'яні горщики. Розсаду баклажанів краще не пікувати.

3. Часто для розсади баклажанів застосовують 24-годинне підсвічування, а цій культурі для ідеального росту потрібен короткий світловий день, тому якщо з 18.00 до 8.00 розсаду закривати високими фанерними коробками, то є можливість зібрати врожай приблизно на два тижні раніше.

4. Незважаючи на те, що баклажани й помідори належать до одного сімейства, висаджувати їх на грядці поруч не можна. Також не можна розміщувати їх на одному підвіконні в розсадний період.

5. Іноді вважають, що в разі використання як добрива гною рослини не потребують підживлення азотними добривами. Це небезпечна помилка. Баклажани, окрім азотних добрив, люблять підживлення компостом і настоями коров'яку. Періодично навколо рослин (особливо в холодний період) необхідно розсипати деревне вугілля або попіл.

6. Баклажан чутливий до підвищеної вологості. Надлишок вологи призводить до розвитку грибкових захворювань, а також ускладнює запилення. Брак вологи теж шкідливий, тому що коренева система розташована у верхньому шарі ґрунту. Баклажани потрібно поливати рясно, але без застою вологи. Вода для поливання має бути теплою. Під час поливання не можна мочити листя рослин, інакше зросте ризик виникнення захворювань.

7. Баклажани люблять розпушування, але глибокого розпушування треба уникати. Не розпушуйте рослини глибше, ніж на 3–5 см. Розпушування краще виконувати після поливання.

8. Процес розгалуження баклажанів треба контролювати, залишивши на рослині три-чотири пагони. Інші краще видаляти. Це стосується і численних квіток, якщо погода несприятлива. Якщо погода гарна, кількість залишеної зав'язі можна збільшити. Тут усе залежить від погодних умов.

9. Збираючи плоди, багато городників обламує їх, унаслідок чого рослина зазнає травми, утворюються рани, крізь які можна занести інфекцію. Краще під час збирання плодів користуватися ножицями або секатором.

10. Буває, що вчасно не видаляють ураженого хворобами листя. Рослина може заразитися гниллю. Вчасно видаляйте хворе пожовкле листя і те, що торкається землі. Коли на рослині з'явилися перші квіти, краще обірвати ті пагони, які будуть рости нижче від цих квітів.

Контекст:

Можна зібрати плоди баклажанів розміром із літрову банку, якщо правильно видалити зайві плоди. Важливо зважати на стан листя цієї культури, щоб не пропустити хвороби рослини.